• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

RESUL DİNDAR: AYDER’İN YERİ BENDE AYRIDIR

Karadenizli sanatçı Resul Dindar; “Ayder Yaylasının bende yeri ayrıdır. Burası benim için huzur ve mutluluk anlamına geliyor stresten uzak yöre insanı ile iç içe olmamı sağlıyor” dedi.


ResulDinar-Ayder2Karadeniz müziğinin son yıllarda en popüler sanatçılarından olan Resul Dindar, tatil için dünyaca ünlü Ayder Yaylasını seçti. Ayder’de büyük ilgi gören Dindar gazeteci arkadaşımız Muhammet Şeremet’e açıklamalarda bulundu.

Resul Dindar; “Muhlamanın eksik olmadığı, her köşesinde tulumların çalındığı, horonların oynandığı Ayder Yaylası, insanı büyülüyor. Rize denildiğinde kuşkusuz uçsuz bucaksız yeşilliği, hırçın denizi ve tabii ki eşsiz doğal güzelliği ile Ayder Yaylası akla geliyor dedi. Konserlerin yoğunluğundan dolayı tatil yapmaya pek fırsat bulamadığından yakınan sanatçı; “Yoğun tempodan fırsat buldukça Karadeniz’e gelip tatil ve dinlenme imkânı buluyorum. Bu seferde dünyaca ünlü Ayder Yaylası’nda kısa da olsa kaçamak bir tatil yapıyoruz. Ayder Yaylası doğal güzelliği ile Türkiye’nin incisi. Üstelik fırsatını yakalamışken Ayder’de enerji ve moral depolamak istedim. Ayder yaylasının bende yeri ayrıdır. Burası benim için huzur ve mutluluk anlamına geliyor stresten uzak yöre insanı ile iç içe olmamı sağlıyor.” İfadelerini kullandı.

Öte yandan Ayder Yaylasında tatil yapan turistler Resul Dindar ile karşılaştıklarında ise şaşkınlıklarını gizleyemediler. Dindar, hayranları ile bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

ResulDinar-Ayder3

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?