• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

20 Ocak 2016

RİZE, EMITT FUARI’NA ÇIKARTMA YAPACAK!

Rize, 28-31 Ocak 2016 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında tanıtılacak.


Rize-EmittDünyanın 5’inci büyük turizm organizasyonu olan EMITT Fuarı’nda Rize bütün taraflarıyla, tek çatı altında temsil edilecek. Başta Rize Valiliği olmak üzere, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Rize Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Rizem ve Ayder Kültür Turizm Dernekleri ve bölgede faaliyet gösteren otel ve acentalar 4 gün boyunca Rize standında sektör temsilcileriyle buluşacak, birebir görüşmeler yapacaklar.

Gelişen turizm potansiyeli, doğal ve kültürel farklılığıyla yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistler için de cazibe merkezi olma yolunda ilerleyen Rize’nin bu yıl daha geniş bir katılımla temsil edileceği fuarda Rize kültürü, tarihi, doğası, folkloru, müziği, otantik mimarisi, özgün yemekleri ve misafirperverliğinin paylaşılacağı kapsamlı bir tanıtım faaliyeti yürütülecek. Ayrıca Rize’de sınırlı miktarda üretilen ve ender bulunan beyaz çay ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Zengin doğası ve kültürüyle, birçok alternatif turizm türünün yılın her mevsimi gerçekleştirilebildiği Rize’nin turizmdeki payının artırılabilmesi için tanıtım faaliyetleri büyük önem arz ediyor. Bu kapsamda, EMITT Fuarı’nda gelen ziyaretçilere tanıtım materyalleri dağıtılarak, yöresel ürünler ikram edilerek, halk oyunları gösterileri düzenlenerek, yerli ve yabancı tur operatörleri ve seyahat acentaları ile görüşmeler yapılarak Rize’nin en etkili biçimde tanıtımının yapılması sağlanacak.

Bilindiği üzere EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı; Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB’in desteğiyle ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Turizm Yatırımları Derneği Ortaklığı (TYD) iş ortaklığında düzenleniyor.

Türkiye’de düzenlenen turizm fuarları içinde yurtdışı katılımı en yüksek fuar olan EMITT Fuarı’na 70’den fazla ülkeden 4500’ü aşkın sektör temsilcisi katılıyor. Türkiye’nin önde gelen bütün seyahat acentalarının, tur operatörlerinin, otellerinin, ayrıca belediyelerin, valiliklerin ve sivil toplum örgütlerinin katılacağı fuarı geçen sene 142.100 kişi ziyaret etmişti.

20’inci EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, 28-31 Ocak 2016 tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?