• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

RİZE FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI

Rize’de Çay ve Yaz Sporları Şenliği kapsamında  bu yıl ilk kez gerçekleştirilen “Çay Festivalinde “Rize” isimli TURKCELL Fotomaratonu ( fotoğraf yarışması )sona erdi.


RİZE FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDIRize Belediyesi tarafından bu yıl 8.’si düzenlenen Çay ve Yaz Sporları Şenliği kapsamında 19 Ağustos 2016 ile 27 Ağustos 2016 tarihleri arasında bu yıl ilk kez gerçekleştirilen “Çay Festivalinde Rize isimli TURKCELL Fotomaratonu ( fotoğraf yarışması )sona erdi.

Başvuruları 19 Ağustostan itibaren Rize Belediyesine yapılan ve Ulusal çapta katılım sağlanan Fotomaraton ( fotoğraf yarışması )kapsamında teslim edilen fotoğraflar 28 Ağustos 2016 tarihinde her biri fotoğraf camiasında tanınmış jüri üyelerince değerlendirilmeye alındı.

Bu değerlendirme sonucunda, dereceye giren ilk 3 fotoğraf, 1 adet Jüri Özel Ödülü alan fotoğraf, 3 adet mansiyona layık görülen fotoğraf ve 26 adet sergileme alan fotoğrafın eser sahiplerinin isimleri ve eserleri şu şekilde sıralandı;

Dereceye giren il üç fotoğrafta 1. Hülya Öztürk isimli yarışmacının çekmiş olduğu “Yayla Evi” fotoğrafı, 2. Murat Topal’ın çekmiş olduğu Şimşek çakarken yakalanan Rize fotoğrafı, 3. Mehmet Aslan’ın çekmiş olduğu “Yayla” fotoğrafı oldu.

Düzenlenen yarışmada Jüri özel ödülüne Sonay Satır’ın çekmiş olduğu “Kaybolmayan Değerler” isimli fotoğraf laik görülürken, Murat Topal, Tayfun Çiftçi, Ali Mermertaş’ın çekmiş olduğu 3 ayrı fotoğraf ise mansiyon alan fotoğraf olarak değerlendirildi.

Fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenen fotoğrafların ödül töreni ve sergi tarihi ileri bir tarihte www.rize.bel.tr adresinden duyurulacak.

1. Hülya Öztürk isimli yarışmacının çekmiş olduğu “Yayla Evi” fotoğrafı

2. Murat Topal’ın çekmiş olduğu Şimşek çakarken yakalanan Rize fotoğrafı

3. Mehmet Aslan’ın çekmiş olduğu “Yayla” fotoğrafı

Jüri Özel ödülüne laik görülen fotoğraf

Mansiyon alan fotoğraflar

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?