• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

RİZE ŞEHİR MERKEZİNDE TAŞ KÖPRÜ YAPILDI

Rize belediyesi yörenin simgelerinden olan tarihi taş köprülerinin bir örneğini şehir merkezinde yaptı. Taş köprü şimdiden ilgi odağı olmaya başladı bile.


RİZETAŞKÖPRÜ4Rize’nin daha estetik bir görünüme sahip olması yolunda aralıksız çalışmalarına devam eden Rize Belediyesi şehir merkezinde Rize mimarisini yansıtan çalışmalar yapıyor. Rize’ye il dışından gelen misafirlerin ilimizin kültürünü ve tarihi yapılarını daha yakından tanıması açısından şehir merkezinde yapımına başlanan Tarihi Kemer Köprü ve Rize mimarisini yansıtan ev görenlerin ilgisini çekiyor.

Rize Cumhuriyet Meydanı Şeyh Camii yanında yapımına başlanan ve büyük bir bölümünün bitirildiği, çevre düzenlemesi çalışmalarının devam ettiği Kemer Köprü ve Rize Evi farklı illerden ilimize gelen misafirlerin ilgi odağı haline geldi. Zaman zaman önünde misafirlerin fotoğraf çekindiği Kemer Köprü doğal taşlardan inşa edilmiş olup gerçeğiyle birebir aynı özelliği taşıyor.

RİZETAŞKÖPRÜ2Çalışmaları yerinde inceleyen Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap yapmış olduğu açıklamada; “Göreve geldiğimiz günden bu yana 5 aylık kısa bir süre içerisinde Rize’nin kentsel görünümünü arttırıcı çalışmalar içerisindeyiz. Bir taraftan ilimizde alt yapı çalışmaları, sokak yenileme çalışmaları, ışıklandırma ve trafik çalışmaları yaparken diğer yandan projelerimizi hayata geçirme yolunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bunların yanında tabi şehrin kültürünü yansıtan çalışmalara da yer veriyoruz. Buna paralel olarak dışarıdan ilimize gelen misafirlerimizin kültürümüzü daha yakından tanıması açısından şehir merkezinde tarihimizi yansıtan görsel çalışmalar yapıyoruz. Burada yapmış olduğumuz çalışmamız da tarihi Kemer Köprülerimizi ve Rize Evlerimizi ön plana çıkardık. Bu çalışmamızın bir güzel yönü de bölgesel anlamda güzelliklerimizin dışarıdan ilimize gelen misafirlerimiz ve çocuklarımız tarafından algılanmasıdır. Şirin Rize’mizi güzellikleriyle tanıtmalıyız. Vatandaşlarımızın yanı sıra farklı illerden gelen misafirlerimizin de dikkatini çekiyor. Bunun gibi çalışmalarımız şehir merkezinde farklı noktalarda devam edecektir” dedi.

RİZETAŞKÖPRÜ3

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?