• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

RİZE TANITIM GÜNLERİNE YOĞUN İLGİ

Rize’nin değerlerinin ve Kültürünün ortaya konulduğu “Doğa Turizminin Başkenti” sloganı ile İstanbul’da bu yıl 8.düzenlenen Rize Tanıtım Günlerine yoğun bir ilgi var.


RizeTantımGünlerineYoğunİlgi-4Feshane’de Rize rüzgârı esmeye devam ediyor. Rize Valiliği ve Rize Dernekler Federasyonu’nun ortaklaşa düzenlediği, “Doğa Turizminin Başkenti Rize” sloganı ile hazırlanan bu yıl ki tanıtım konseptine Kardeşlik vurgusu ön plana çıkarıldı. Alt slogan olarak kullanılan “Gelun bi Çay içelum” daveti İngilizce, Lazca, Kürtçe ve Türkçe dillerinde hazırlanarak İstanbul sokaklarına asıldı.

RizeTantımGünlerineYoğunİlgi-3Yerel ve Ulusal Basının yakından takip ettiği Rize Tanıtım Günlerine Rize ve Karadenizlilerin dışında yerli ve yabancı turistlerde büyük katılım sağlıyor.

RizeTantımGünlerineYoğunİlgi-2Çok sayıda firma ve dernek tarafından açılan stantlarda kente özgü lezzetler satışa sunuldu. Rize kültürüne ait giyecekler, hediyelik eşyalar ve atmacalar da etkinlikte kendine yer buldu.

RizeTantımGünlerineYoğunİlgi-5Bu yıl 1 milyonun üzerinde kişinin katılmasının beklendiği 8. Rize Tanıtım Günleri 29 Mart Pazar akşamına kadar ziyarete açık olacak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?