• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

31 Ocak 2015

RİZE’DE “2014 BAŞARI ÖDÜLLERİ” SAHİPLERİNİ BULDU

Rize’de bu yıl ilk kez yapılan ve birçok dalda kategoride ödül dağıtılan 53 Gazeteciler Derneği “2014 Başarı Ödülleri” sahiplerini buldu.


Rize-Gazeteciler-Ödül-2-53 Gazeteciler Derneği Yılın Enleri Ödül töreni Rize Öğretmen Evi`nde geniş bir katılım ile gerçekleşti. Törene Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize Valisi Ersin Yazıcı, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Basın İlan Kurumu Başkanı Mehmet Atalay, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Karadeniz Bölgesi Başkanı Turgut Özdemir, 53 Gazeteciler Derneği Başkanı Mustafa Bayrak başta olmak üzere basın, iş, siyaset çevrelerinden çok sayıda kişi katıldı.

Rize’de yerel, bölgesel, ulusal gazeteler, televizyon, haber ajansları ve internet haber sitelerinin muhabir, temsilci, editör ile yayın yönetmenlerini bir çatı altında toplayan 53 Gazeteciler Derneği Rize basın tarihinde bir ilki gerçekleştirdi. Gazeteciler Derneği kendi üyeleri ile bürokrasi, iş, sanat ve sivil toplum kuruluşları dallarında ‘Başarı Ödülleri’ sahiplerine teslim edildi.

Rize-Gazeteciler-Ödül-2İşte Ödül Kazananlar

Mustafa BAYRAK
Basında Birlik ve Beraberliğe Katkı Ödülü
Rize’deki basın mensuplarının bir araya gelmesinde gösterdiği gayret ve emeklerinden dolayı 53 Gazeteciler Derneği Kurucu Başkanı Mustafa Bayrak, yılın birlik ve beraberlik ödülüne layık görülmüştür.

Hamit Suyabatmaz
Yılın Basın Emek Ödülü
Rize Basınına uzun yıllar hizmet veren ve genç gazetecilerin yetiştirilmesinde büyük katkıları olan Rize Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hamit Suyabatmaz, yılın basın emek ödülüne layık görülmüştür.

Yavuzer TARLAN
Basında 40’ıncı Yılı Ödülü
Rize’de yıllardır TRT’de temsilcilik yapan ve meslekte 40 yılını dolduran Yavuzer Tarlan, meslekte 40’ıncı yıl ödülüne layık görülmüştür.

Turgut ÖZDEMİR
Onur Ödülü
Türkiye genelinde kurulan ve 53 Gazeteciler Derneğinin de üyesi olduğu Karadeniz Gazeteciler Federasyonunun kurulmasındaki katkılarından dolayı Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgut Özdemir, onur ödülüne layık görülmüştür.

Göktürk FIRAT
Yılın Ajans Haberciliği Ödülü
Rize’de 18 yıldır ilimizde ajans muhabirliği alanında göstermiş olduğu başarılı çalışmalarından dolayı İHA Muhabiri Göktürk Fırat, yılın ajans haberciliği ödülüne layık görülmüştür.

Muhammet KAÇAR
Yılın Karadeniz Çevre Ödülü
Rize başta olmak üzere Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki çevresel sorunları yakından takip ederek Türkiye gündemine taşıyan Doğan Haber Ajansı muhabiri Muhammet Kaçar Yılın Karadeniz çevre ödülüne layık görülmüştür.

Aytekin KALENDER
Yılın En İyi İnternet Haberciliği Ödülü
İletişim çağında hızla yerini alan internet haberciliğine 2006’dan bu yana katkılarından dolayı Rizedeyiz.com genel yayın yönetmeni, Güneysu Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Aytekin Kalender, yılın en başarılı internet haberciliği ödülüne layık görülmüştür.
Alihan TELATAR
Yılın En İyi Spor Gazetecisi Ödülü
Rize basınında 25 yıldır görev yapan ve çeşitli bölgesel ve ulusal gazetelerin temsilciliklerini yapan Günebakış Gazetesi temsilcisi Alihan Telatar, yılın en iyi spor gazetecisi ödülüne layık görülmüştür.

Selman KUTLU
Yılın En İyi Spor Fotoğrafı
Spor Toto Süper Lig ekibimiz Çaykur Rizespor’u yakından takip ederek çektiği spor fotoğraflarından dolayı Karadeniz Gazetesi Rize Muhabiri Selman Kutlu, yılın en iyi spor fotoğrafı ödülüne layık görülmüştür.

Selim DENİZALP
Spor Köşe Yazısı Ödülü
Spor Toto Süper Lig ekibimiz Çaykur Rizespor’u yakından takip eden ve yazığı köşe yazılarından dolayı en iyi spor köşe yazısı ödülü Vira Haber Gazetesi Spor Müdürü, Ajans53.com genel yayın yönetmeni Selim Denizalp, yılın spor köşe yazarı ödülüne layık görülmüştür.

Turgay Ayhan
Amatör Spor Yazarı Ödülü
Rize’de amatör futbolu yakından takip eden bu alanla ilgili ‘Amatörün Sesi’ adlı gazete yayımlayan gazeteci Turgay Ayhan, yılın amatör spor yazarı ödülüne layık görülmüştür.

Tele Kulis
En İyi Spor Programı Ödülü
Kaçkar Tv’de yayınlanan Tele Kulis programı yılın en iyi spor programı ödülüne layık görülmüştür.

Necati Dili
Amatör Spor’a Katkı Ödülü
Necati Dili, amatör spor haberciliğine katkılarından dolayı yılın amatör spora katlı ödülüne layık görülmüştür.

Osman KAPTAN
Yılın En iyi Siyasi İnternet Haberciliği Ödülü
İnternet haberciliği dalında en iyi siyasi kulis haberleri yapan Halk53.com editörü Osman Kaptan, yılın internet haberciliği ödülüne layık görülmüştür.

İsmail Bakioğlu – Gazeterize
İnternet Sitesi Tasarım
Gazete Rize.com, internet haberciliği dalında yılın en iyi site tasarım ödülüne layık görülmüştür.

Mustafa Özyanık
İnternet Haberciliği Bölgesel Haber Ödülü
Lazikahaber.com, yılın internet haberciliği bölgesel haber ödülüne layık görülmüştür.

Hızır İlyas YILDIRIM
En İyi Görüntü Ödülü
Rize’de 6 yıldır haberciliğine sunduğu katkılardan dolayı CİHAN Haber Ajansı Muhabiri Hızır İlyas Yıldırım, en iyi görüntü ödülüne layık görülmüştür.

Bayram Ali KAVALCI
Köşe Yazarı Ödülü
Rize 30 yıldır çeşitli gazete, dergi ve sesli yayınlarda Karadeniz Bölgesi ve Rize’nin meselelerine yönelik kaleme aldığı köşe yazıları dolayısıyla Gazeteci Yazar Bayram Ali Kavalcı’ya en uzun süreli köşe yazarı ödülüne layık görülmüştür.

Orhan YAZICILAR
Eğitim ve Sağlık Haberleri Ödülü
Rize’de eğitim ve sağlık alanında yaptığı haberlerden dolayı halkın bilgilendirilmesindeki katkılarından dolayı Haber Karadeniz Gazetesi genel yayın yönetmeni Orhan Yazıcılar ödüle layık görülmüştür.

İsmet KÖSEOĞLU
En İyi Yazı Dizisi Ödülü
Rize tarihinin en önemli projesi olan Ovit Tüneli Projesi ile ilgili kaleme aldığı yazılar dolayısıyla Gazeteci Yazar İsmet Köseoğlu, en iyi yazı dizisi ödülüne layık görülmüştür.

Tevfik ÇAKIR
Tasarım Ödülü Güneş Gazetesi
Rize’de yayınlanan Güneş Gazetesi, yılın en iyi tasarım ödülüne layık görülmüştür.

Ahmet BAYRAKTUTAN
Yerel Medya Ödülü
Çayeli ilçesinde yayın hayatını sürdüren Çayeli Gazetesi, yılın yerel medya ödülüne layık görülmüştür.

Reşat TULA
Yerel Medya Ödülü
Haber Karadeniz ve Gündoğdu Gazeteleri sahibi Reşat Tula, yılın yerel medya ödülüne layık görülmüştür.

Tahsin Bostan
Haftalık Gazete Ödülü
Güneysu İlçesi’nde yayın yapan Rize’nin haftalık gazetelerinden Güneysu Gazetesi, haftalık gazete dalında başarısından dolayı yılın en iyi haftalık gazetesi ödülüne layık görülmüştür.

Viçe Gazetesi
Haftalık Gazete Ödülü
Fındıklı İlçesi’nde yayın yapan haftalık gazete Viçe, yılın en iyi haftalık gazete ödülü layık görülmüştür.

Hasan Fehmi Demir
Genç Gazeteci Ödülü
Rize’de basın camiasında kısa sürede önemli haberlere imza atan Fırtına Gazetesi Muhabiri Hasan Fehmi Demir, yılın genç gazetecisi ödülüne layık görülmüştür.

Fikret Karabulut
Yerel Medya Ödülü Fırtına Gazetesi
Fikret Karabulut, Rize’de günlük yayınlanan Fırtına gazetesine en iyi yerel medya ödülüne layık görülmüştür.

Serkan Öztürk
Genç Gazeteci Ödülü
Rize basınında ki çalışmalarından dolayı yılın genç gazetecisi ödülüne layık görülmüştür.

Hasan Yavuz BAKIR
En İyi Televizyon Programcısı Ödülü
Rize’den ulusal yayın yapan Çay televizyonunda yaptığı programlarla adından söz ettiren genel yayın yönetmeni Hasan Yavuz Bakır, yılın en iyi televizyon programcısı ödülüne layık görülmüştür.

Turgay Terzibaş
En İyi Siyasi Program
Yaptığı televizyon programları ile siyasi gündemi belirleyen tecrübeli televizyoncu Turgay Terzibaş yılın en iyi siyasi program ödülüne layık görülmüştür.

Neşe YELKEN
TV Haberciliği Dalında
Neşe Yelken, yılın televizyon habercisi ödülüne layık görülmüştür.

Arzu ERBAŞ
En İyi Haber Spikeri
Arzu Erbaş, yılın en iyi haber spikeri ödülüne layık görülmüştür.

Dilek ONAY
En İyi TV Editör Ödülü
Rize’den ulusal yayın yapan Kaçkar Televizyonunda görev yapan genel yayın yönetmeni Dilek Onay, yılın en iyi TV editörü ödülüne layık görülmüştür.

Cumali DALBASTI
Yerel Belgesel Program Ödülü
Ardeşen İlçesi’nden ulusal yayın yapan Gelişim Televizyonunda bölgeyi tanıtıcı yaptığı programlardan dolayı yerel belgesel programı ödülüne layık görülmüştür.

Bayram Ali SARI
En İyi Haber Kameraman Ödülü
Çay Televizyonunda uzun yıllar kameraman olarak görev yapan ve sayısız önemli görüntüyü kayda alan Bayram Ali Sarı, yılın en iyi haber kameramanı ödülüne layık görülmüştür.

Yasemin IŞIK
En İyi Haber Yönetimi Ödülü
Gelişim TV’de haber müdürü Yasemin Işık, yılın en iyi haber merkezi yönetim ödülüne layık görülmüştür.

Taner EROL
Basına Katkı Ödülü
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Basın Yayın ve Enformasyon Müdürü Taner Erol’a Rize medyası ile kurduğu iyi ilişkiden dolayı basına katkı ödülüne layık görüldü.

İlkay Kavalcı YAZICI
Basına Katkı Ödülü
Rize Ticaret Borsası Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu İlkay Kavalcı Rize medyasına verdiği destekten dolayı basına katkı ödülüne layık görüldü.

Ahmet ÇINAR
Basına Katkı Ödülü
Rize Belediyesi Basın Sorumlusu Ahmet Çınar’a Rize medyası ile kurduğu iyi ilişkiden dolayı basına katkı ödülüne layık görüldü.

Salih YILDIRIM
Basına Katkı Ödülü
Sağlık Müdürlüğü Basın Sorumlusu Salih Yıldırım’a Rize medyası ile kurduğu iyi ilişkiden dolayı basına katkı ödülüne layık görüldü.

Mehmet Kaptan ERBAŞ
Basına Katkı Ödülü
ÇAYKUR Basın Sorumlusu Mehmet Kaptan Erbaş’a Rize medyası ile kurduğu iyi ilişkiden dolayı basına katkı ödülüne layık görüldü.

Muhammet KALYONCU
Basına Katkı Ödülü
Rize Valiliğinde yıllarca basın mensuplarına yaptığı katkıdan dolayı Muhammet Kalyoncu basına katkı ödülüne layık görüldü.

Hasan KARAL
Rize’ye Katkı Ödülü
Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize’deki Ovit Tüneli, Havalimanı, OSB, Lojistik üs başta olmak üzere dev projelerin takibinde ve Rize basının bir çatı altında bir araya gelmesindeki katkılarından dolayı basın özel ödülüne layık görülmüştür.

Rize Valisi Ersin YAZICI
‘RENK PROJESİ’ EN İYİ PROJE ÖDÜLÜ
En İyi Proje Ödülü ‘RENK ’ projesinin öncüsü olan Rize Valisi Ersin Yazıcı eğitime katkı ödülüne layık görüldü.

İmdat SÜTLÜOĞLU
Yılın En iyi Bürokratı Ödülü
Çaykur Genel Müdürü İmdat SÜTLÜOĞLU, Çaykur’un ve çay sektörünün elde ettiği başarıda ki katkılarından dolayı yılın en başarılı bürokratı ödülüne layık görülmüştür.
Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN

En İyi Çıkış Yapan Kurum Ödülü
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü
Üniversitenin gelişimi yeni bölümlerin açılması ile öğrenci sayısının her geçen yıl artmasından dolayı Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman, yılın en iyi çıkış yapan kurumu ödülüne layık görülmüştür.

Mehmet ERDOĞAN
En İyi Proje Ödülü
Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, yaptıkları projelerle en iyi proje yapan sivil toplum kuruluşu ödülüne layık görülmüştür.

Dr. Mustafa TEPE
En İyi Kamu Kurum Müdürü Ödülü
Rize Arama Kurtarma (RİKE) Başkanı İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, kış şartlarında mahsur kalanlara yönelik arama ve kurtarma faaliyetlerinde başarı ile yılın en iyi kamu kurum müdürü ödülüne layık görülmüştür.

Mustafa ÇELİK
En Başarılı Bürokrat Ödülü
Rize’deki sportif yatırımları koordine eden ilimize yeni sportif tesisler kazandırılmasında gayretlerinden dolayı Rize Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Mustafa Çelik, yılın en başarılı bürokrat ödülüne layık görülmüştür.

Şaban Ali RAZIOĞLU
Yılın İş Dünyası Ödülü
Rize’de 500’ü aşkın kişiye iş imkânı veren ve tüm yatırımlarını Rize’ye yapan ŞAR Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Ali Razıoğlu, yılın İş dünyası ödülüne layık görülmüştür.

Saffet METE
Yılın Genç İş Adamı Ödülü
Bölgedeki yatırımları ile istihdama verdiği katkılardan dolayı yılın genç iş adamı ödülüne layık görülmüştür.

Ekşioğlu Vakfı Ali EKŞİ
Yılın En İyi Sivil Toplum Kuruluşu Ödülü
Türkiye’nin en kalabalık ailelerini bir çatı altında toplayan Ekşioğlu Vakfı, Soma faciası sonrası çocuklara 1 milyon lira eğitim desteği vermesi, yüzlerce öğrenciye eğitim bursu sağlaması, düzenlediği sosyal ve kültürel aktivitelerle ülke ve dünya bazında Rize ve bölgenin tanıtımına katkı sağlayan çalışmalarından dolayı Ekşioğlu Vakfı adına Başkan Ali Ekşi, yılın en iyi sivil toplum kuruluşu ödülüne layık görülmüştür.

Yardımcı Ailesi
En İyi Hayırsever Aile Ödülü
Rize’de Eğitim, Sağlık ve Spor alanlarında yaptığı hayır yatırımları ile Yardımcı ailesi, yılın en iyi hayırsever aile ödülüne layık görülmüştür.

Kasım EKŞİ
Turizme Katkı Ödülü
Rize’de yaptıkları turizm yatırımları ve Rize turizminin gelişmesine sağladıkları katkı dolayısı ile RİDOS Termal Otel sahibi Kasım Ekşi, yılın turizme katkı ödülüne layık görülmüştür.

Güçlü UZUNALİOĞLU
Başarı Ödülü
Rize’de gönüllü olarak fedakârca zorlu doğa koşulları ile mücadele ederek kurtarma operasyonlarına imza atan Arama Kurtarma Derneği Başkanı (AKUT) Güçlü Uzunhasanoğlu, yılın başarı ödülüne layık görülmüştür.

Ömer ŞAN (DEKAP)
Yılın En İyi Çevre Kuruluşu
Bölgemizdeki çevresel konulara gösterdiği duyarlılıktan dolayı DEKAP Sözcüsü Ömer Şan, yılın en iyi çevre kuruluşu ödülüne layık görülmüştür.

Hikmet KARAMAN
En Başarılı Spor Adamı
Çaykur Rizespor’da 3’üncü dönem görev alan ve çalıştığı dönemlerde şehirle kurduğu yakın bağ ve iletişimle öne çıkan sportif alanda elde ettiği başarılar dolayısıyla Çaykur Rizespor Teknik Direktör Hikmet Karaman, yılın en başarılı spor adamı ödülüne layık görülmüştür.

Gökhan BİRBEN
Yılın En Başarılı Sanatçısı
Karadeniz müziğine yıllardır kazandırdıkları ve Karadeniz müziğinin tüm ülkede sevilmesinde olağanüstü katkıları bulunan sanatçı Gökhan Birben, yılın en başarılı sanatçısı ödülüne layık görülmüştür.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?