• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

28 Ağustos 2016

RİZE’DE HEDEF PARAŞÜTÜ YARIŞMASI YAPILDI

Rize’de Çay ve Yaz Sporları Festivali kapsamında 1. Hedef Paraşütü Hedef Yarışması düzenlendi.


RİZE’DE HEDEF PARAŞÜTÜ YARIŞMASI YAPILDI-2Rize Belediyesi’nin düzenlediği 8. Çay ve Yaz Sporları Festivali kapsamında düzenlenen 1. Hedef Paraşütü Hedef Yarışması’nda gösteri uçuşu yapan paraşütçü Cengiz Koçak yerden yaklaşık 260 metre yükseklikten serbest atlayış yaptı.

Rize şehir merkezi üzerinde bulunan Çorapçılar tepesinden iki kişilik paraşütle havalanan Koçak, belli bir süre havada yol aldıktan sonra paraşütün üzerinde ayağa kalkarak yaklaşık olarak 260 metre yükseklikten kendini boşluğa bıraktı.

RİZE’DE HEDEF PARAŞÜTÜ YARIŞMASI YAPILDI-3Yüksek bir hızda serbest düşüş gerçekleştiren Koçak, bir süre sonra üzerinde olan paraşütü açtı ve güvenli bir şekilde yere iniş yaptı.

Koçak, kendisinin bina, anten ve köprülerden sürekli serbest atlayışlar yaptığını belirterek programı dolayısıyla Rize’de bulunduğunu ve festival olduğunu duyunca gelip serbest atlayış yaptığını söyledi.

RİZE’DE HEDEF PARAŞÜTÜ YARIŞMASI YAPILDI-4Hedef Paraşütü Yarışması’nda paraşütçüler hedefe en yakın noktaya konmak için birbirleriyle yarıştı.

Türkiye’nin değişik yerlerinden 19 sporcunun katıldığı yarışmada Ali Zaimoğlu birinci, Durmuş Efe Şahin ikinci ve Nedim Miraç Aybek üçüncü oldu.

RİZE’DE HEDEF PARAŞÜTÜ YARIŞMASI YAPILDI-5Yarışmada birinci olan ve Erzincan’dan geldiğini söyleyen Ali Zaimoğlu, “Güzel bir etkinlik oldu. Bu spor Rize’de gelişirse çok daha yetenekli gençlerin çıkacağına inanıyoruz. Rize hedef yarışması için çok ideal bir yer. Hava çok stabil. Ulaşım kolay ve görsel açıdan insanların çok rahat izleyebileceği bir yer” dedi.

Yarışma dereceye girenlere kupa ve madalyalarının verilmesiyle son buldu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?