• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

RİZE’DE HİKÂYELER YARIŞACAK

Rize Kent Konseyi, ilin geçmişinde yaşanan hüzünleri, acıları, sevinçleri millî ve manevi değerler ışığında hikâyeleştirmek için yarışma açmayı hedefliyor.


RIZEKENTKONSEY1Rize Kent Konseyi Başkanı Metin Topçu, beraberinde konsey üyeleri Abdullah Oğuz Hut, Dilek Kansız ve Muhittin Sandıkçı ile birlikte Vali Ersin Yazıcı’ya ziyarette bulunarak, düzenleyecekleri hikâye yarışması hakkında hem bilgi aktarımında bulundu hem de Vali Yazıcı’dan destek istedi.

Ziyarette, düzenlenecek yarışmanın amacını anlatan Rize Kent Konseyi Başkanı Metin Topçu, Rize’de başlatılan RENK Projesini heyecanla takip ettiklerini ifade ederek, “Başlattığınız RENK Projesini heyecanla izliyoruz. Bu bağlamda okuma etkinlikleriniz çok dikkatimizi çekti. Okuyan öğrencilerimizi yazmaya teşvik etmek için ilimizin geçmişinde yaşanan hüzünleri, acıları, sevinçleri millî ve manevi değerlerimiz ışığında hikâyeleştirmek için bir yarışma açmayı düşünüyoruz. Bu konuda desteğinizi istiyoruz” dedi.

RIZEKENTKONSEY2RENK Projesinin sadece kitap okumak olmadığını kaydeden Vali Ersin Yazıcı ise, yarışmaya destek vereceklerini ifade ederek, “Bu etkinlik ile birçok genç yazara kendilerini ifade etme fırsatı sunulacaktır. Öğrencilerimiz duygu ve düşüncelerini edebiyatın çeşitli türleri ile ifade edebilme imkânı yakalayacaklardır. İnsanoğlu derdini, sevincini paylaştığı, anlattığı zaman hikâyeler de renkleniyor. Renk Projemiz sadece kitap okumak değil. Fakat kitap okuyan, okuduğunu analiz eden toplumlar birçok alanda başarı sağlamışlardır. Proje kapsamında birçok etkinlik düzenliyoruz. Ziyarete gittiğim yerlerde öğrencilerimizin ‘Ben okuyorum sayın valim’demeleri gözlerimi yaşartıyor. Bu faaliyetimiz, sınavlarda öğrencilerimize belli başarıları da beraberinde getirecektir. Düzenleyeceğiniz yarışma etkinliğine her türlü desteği vermeye hazırız. Öğrencilerimizin başarısına katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?