• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

RİZE’DE “KARDAN ADAM” TİYATROSU SAHNELENDİ

Rize’de 4-7 yaş grubuna yönelik Didar Tiyatrosu tarafından sahnelenen ” Kardan Adam” adlı çocuk oyunu İsmail Kahraman Kültür Merkezinde sahnelendi.


RizeKardanAdamTiyatrosu-2Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi, Rize Milli Eğitim Müdürlüğü ve Rize Karadeniz Vakfı Köprü İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü Derneği işbirliği içerisinde 4-7 yaş grubuna yönelik Didar Tiyatrosu tarafından sahnelenen ” Kardan Adam” adlı çocuk oyunu İsmail Kahraman Kültür Merkezinde sahnelendi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Anaokulları ile Kreş öğrencilerin seyirci olarak katıldığı tiyatroda çocuk tiyatrosu 35 dakika sürdü.

Didar sahnesi ekibi hazırladığı oyun ile çocukların hayal dünyasına uzanıp onlara keyifli ve bir o kadar da eğlenceli dakikalar yaşattı. Tiyatro sonunda izciler ve öğrenciler hatıra fotoğrafı çekildiler.

RizeKardanAdamTiyatrosu-1Rize Karadeniz Vakfı Eğitim Sorumlusu Bekir TUFAN yaptığı açıklamada ” Kardan Adam tiyatro oyunumuzla oyunlar ve drama eşliğinde, çocuklarımıza ahlaki değerler vermek, duanın hayatımızdaki önemini anlatmak ve arkadaşlık kavramını çocuklarımıza aktarmayı amaçladık. Vakfımızın ücretsiz olarak sahnelettiği oyunumuza desteklerini esirgemeyen Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezimize ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze Şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?