• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

RİZE’DE PETRANBOARD KAYAK ŞENLİĞİ YAPILDI

Rize’nin İkizdere ilçesindeki Petran Yaylası’nda bu yıl Petranboard Kayak Şenliği’nin onuncusu düzenlendi. Şenlik renkli görüntülere sahne oldu.


Rize’de Petranboard Kayak Şenliği heyecanı yaşandı. İkizdere ilçesine bağlı Petran Yaylası’nda bu yıl Petranboard Kayak Şenliği’nin 10.ncusu düzenlendi.  

İkizdere Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Meşeköy Muhtarlığınca 2200 rakımlı Petran Yaylası’nda düzenlenen etkinliğe, yerli ve yabancı binlerce kişi katıldı. Şenliğe katılanlar arasında rize valisi Erdoğan Bektaş, AK Parti  Rize Milletvekili  Osman Aşkın Bak, Kaymakam Halil İbrahim Kazar ve İlçe Belediye Başkanı  Hasan Kösoğlu’da vardı.

Renkli görüntülere sahne olan şenlikte katılımcılar, yörede “petranboard” ya da “lazboard” adı verilen tahtalarla kayak yapmak üzere yayladaki parkura geldi. Önce deneme yapan vatandaşlar, ardından kaymanın keyfini yaşadı. Bazı vatandaşlar ise dengelerini sağlayamayarak düştü.   Yerli ve yabancı turistlerin mangal yakıp horon oynayarak karın tadını çıkardığı şenlikte, bazı vatandaşlar da naylon poşetlerle kaymaya çalıştı.  Bu arada, sağlık ekiplerinin olası kazalara karşı tedbir aldığı şenlikte, katılımcılara etli pilav ikram edildi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?