• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

RİZE’DE PETRANBOARD ŞENLİĞİ

Rize’nin İkizdere ilçesindeki Petran Yaylası’nda bu yıl 11’incisi gerçekleştirilen Petranboard Kayak Şenliği yine büyük ilgi gördü.


İlk kez 2007 yılında yapılmaya başlanan Rize’nin İkizdere ilçesindeki Petran Yaylası’nda geleneksel hale gelen yıl Petranboard Kayak Şenliği’nin bu yıl 11’incisi gerçekleştirildi.

İkizdere Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Meşeköy Muhtarlığı ve Meşeköy Petran Derneğince 2200 rakımlı Petran Yaylası’nda düzenlenen şenliğe, İkizdere Kaymakamı Adem Topaca, ,İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı, İl Turizm ve Kültür Müdürü İsmail Hocaoğlu, Orman İl Müdürü Abdi Ekşi, Pazar Kaymakamı Coşkun Öztürk ve yerli-yabancı binlerce kişi katıldı.

Şenlik, Zeytin Dalı Harekâtı’na katılan Türk Silahlı Kuvvetlerimizden şehit olan Mehmetçiklerimiz için okunan Kur’an tilaveti ve dualarla başladı. Bu sebepten ötürü müzik ve eğlencenin yer almadığı Şenlikte ÇAYKUR seyyar çay aracı, katılımcılara sıcak çay ikramında bulundu.

Renkli görüntülere sahne olan şenlikte katılımcılar, yörede “petranboard” ya da “lazboard” adı verilen tahtalarla kayak yapmak üzere yayladaki parkura geldi. Önce deneme yapan vatandaşlar, ardından kaymanın keyfini yaşadı. Bazı vatandaşlar ise dengelerini sağlayamayarak düştü.

Petranboard Kayak Yarışmasında 30 kayakçı 500 metrelik dik yamaçtan üzme tahtalarıyla kaydı.

Yarışmada; 1. Lütfü Kahraman, 2. Serkan Piral ve 3. Şaban Havuz oldu. Dereceye girenlere kendilerine çeşitli hediyeler verildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?