• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

RİZE’DE ‘SAHİL KÜLLİYE PROJESİ’ İÇİN START VERİLDİ

Rize Belediyesinin önemli projeleri arasında yer alan “Sahil Külliye Projesi”ni ilgili Bakanlık yetkilileri ve teknik ekip sahil dolgu alanında yerinde inceledi.


RizeSahilProjesi-3Proje aşamasında olan ve yapılması düşünülen Rize Sahil sosyal yaşam alanı saha incelemelerine Rize Valisi Ersin Yazıcı, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdür Yardımcısı Aydın Özen, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Trabzon Ulaştırma Bölge Müdürü Nurettin Aydın, RTEÜ Rektör’ü Hüseyin Karaman, AK Parti İl Başkanı Muhammet Avcı, Rize Kültür sanat vakfı yetkilileri ve teknik ekip katıldı.

Kentin genişleme alanı üzerinde yeni bir merkez olarak öngörülen Rize Sahil Külliyesi saha incelemelerinin ardından Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, yaptığı açıklamada ; “Seçim sürecinde de verdiğimiz söz çerçevesinde 10 Numara Projelerimizin en başında gelenlerden bir tanesi olan ‘Sahil Külliye Projesi’, bu günkü adıyla ‘Mavi Şehir Projesi’ konusunda aylardır süregelen adımlar atılmaktadır. Bu çalışmalar kapsamında bu günkü incelemeyi yerinde yapmaktayız. Bunun anlamı da bu projenin uygulama safhasındaki son adımdan önceki bir adımdayız. Daha önce belirlenen dolgu alanında caminin yeni dolgu alanı içerisinde olması kararlaştırıldı” dedi.

RizeSahilProjesi-2Başkan Kasap, “Sahil alanının belirli bir kısmını içerisine alacak şekilde yaklaşık 5 bin metre karelik bir alan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ortaya konan projeyle ihaleye çıkma aşamasına getirildi. Burası hazırlandıktan sonra, inşaallah, projenin temel atma safhasına geçeceğiz. Bu noktaya geldiğimiz zaman da Rize kamuoyuna bu konuya yönelik olarak büyük bir törenle ve bilgilendirme toplantısıyla duyurumuzu yapacağız. Bu günkü aşama Sahil Külliyesi çerçevesinde yapılacak cami için yeni dolgu alanının belirlenmesi çalışmasıdır. Sonuç olarak Sahil projesiyle ilgili çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam etmektedir. İnşallah önümüzdeki bir iki ay içerisinde bu konuda daha geniş bir beyanat vererek kamuoyuna duyurulacaktır” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?

#

RİZE’DE ‘SAHİL KÜLLİYE PROJESİ’ İÇİN START VERİLDİ” için 1 yorum

  1. Ali İhsan : diyor ki:

    Timya Vadisi’nden proje adı altında 500.000. TL yediler kim yedi bu parayı ? Şimdi aynı oyun cumhurbaşkanımız kullanılarak burada oynanmakta. Kimler yine seçim üzeri kaç para yiyecek.