• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

RİZELİ GAZETECİDEN YENİ DERGİ: MAGMA

Atlas dergisinden ayrılan Rizeli gazeteci Özcan Yüksek ‘Magma’ adlı yeni dergi çıkarıyor. Magma, Ekim ayında okuyucusuyla buluşacak.


magma2Yayın hazırlıkları ‘Adı Bilinmeyen Dergi’ olarak sürdürülen coğrafya, kültür, tarih ve arkeoloji dergisinin adı açıklandı. Atlas Dergisi’nden ayrılan bir grubun çıkaracağı ‘Magma’ dergisi Ekim ayında okuyucuları ile buluşacak.
Yeni derginin Genel Yayın Yönetmeni aynı zamanda aslen Rize-Pazar’lı olan Özcan Yüksek, Magma hakkında bilgi verdi.

özcanyüksek1Magma dergisi için 20 yıllık bir birikim ve deneyimli yazar kadrosu yola çıktıklarını belirten Özcan Yüksek, “Sıfırdan gelsek başaramazdık. Ekolojik dengeyi korumayı hedefleyen felsefemiz var. Doğayı bozan yapılanmalar bizde yer bulamaz” dedi.

Fotoğraf ağırlıklı bir dergi çıkaracaklarını ifade eden Yüksek, bir Şaman atasözü olan “Bilmek isteyen yola çıkar”ı sloganları olduğunu belirterek, herkesten destek beklediklerini dile getirdi. Yüksek, “Keşfetmek için bak, dünya seni çağırıyor, dağlar  seni çağırıyor, nehirler seni çağırıyor, tarih seni çağırıyor” dedi.

İlk iki sayının 2 aylık olacağını kaydeden Özcan Yüksek, Ocak 2015’ten itibaren derginin aylık olacağını ve 10 liradan satılacağını belirterek, amaçlarının 50 bin adet basmak olduğunu belirtti.

Bilindiği üzere Özcan Yüksek yönetimindeki Atlas dergisi geçmişte Karadeniz’e büyük önem vermiş ve bir çok sayısında kapak bile yapmıştı.

Patikaa.com olarak, Özcan Yüksek’e ve Magma’ya başarılar dileriz.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?