• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

22 Ağustos 2014

RİZELİ KARETİCİLER ERZURUM’DAN MADALYA İLE DÖNDÜ

Erzurum’da düzenlenen 11’inci Uluslararası Palandöken Karate Turnuvası’na Rize’den 36 sporcu katıldı. Turnuvadan Madalya ile dönen sporcularda oldu.


erzurumkarete1Türkiye Karate Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan 25 ülkeden 2 bin 500 sporcunun katıldığı 11’inci Uluslararası Palandöken Karate Turnuvası Erzurum’da yapıldı. Rize’den 36 sporcu ile katılım sağladığımız turnuva üç gün süren organizasyonda sporseverler karate şölenine şahitlik ettiler.

Buz Hokeyi Salonunda yapılan turnuvaya Almanya, Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Ermenistan, Finlandiya, Filistin, Fransa, Gürcistan, Irak, İran, İsveç, Kıbrıs, Kosova, Makedonya, Rusya, Türkmenistan, Ukrayna, Yeni Zelanda, Yunanistan, Tayland, Filipinler ve Türkiye olmak üzere 25 ülkeden 2 bin 500 sporcu katıldı.

erzurumkarete2Turnuvada Rize’yi temsil eden sporcularımız Uluslararası organizasyonda Kata dalında 3.olurken, +68 Kg. da Sena YILMAZLAR 1.ci, 48 kg.da Ebru ÇİDEMLİ 3. olarak başarılarına bir yenisini ekleyerek gelecek için umut verdiler.
Karate Antrenörlerimiz Ali Rıza PEÇE ve Osman SADIKOĞLU’nun açıklamasında Rize’yi bu büyük organizasyonda en iyi şekilde temsil ettik. Sporcularımız iyi bir tecrübe kazandı. Bize destek ve motivasyon veren Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK’e şahsımız kulübümüz ve sporcularım adına teşekkür ediyorum dedi.

Öte yandan 11’inci düzenlenen Uluslararası Palandöken Karate Turnuvası Veteranlar grubunda yarışan antrenörümüz Osman SADIKOĞLU Türkiye 2.si oldu.

erzurumkarete3

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?