• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

21 Ekim 2015

RİZE’NİN İLK BEŞ YILDIZLI OTELİNİN TEMELİ ATILDI

Rize’de Türkiye’de bir ilke imza atılarak yap işlet devlet modeli ile hizmete konulacak olan 5 yıldızlı otelin temeli düzenlenen törenle atıldı.


Rize5yıldızlıOtel-4Rize’de uzun yıllar siyasiler ve bürokratlar Rize’ye 5 yıldızlı otel kazandırmak için çaba harcıyordu. Turizm yatırımcılarının dikkatini Rize’ye geçmek için Türkiye’de ilk kez bir model uygulandı. Temizel Grup tarafından Yap işlet devret modeli ile Rize’de inşa edilecek olan 5 yıldızlı otelin temeli bugün düzenlenen törenle atıldı.

Törene, Vali Ersin Yazıcı, Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Rize Milletvekilleri Hasan Karal, Osman Aşkın Bak, Temizel Şirketler Gurubu Başkanı Abdullah Temizel, RTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, siyaset, sivil toplum kuruluşları ve iş dünyasından birçok isim katıldı.

Rize5yıldızlıOtel-2BU OTEL BİLE YETMEYECEK

Temel atma töreninde konuşan Temizel Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Temizel, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin büyük bir turizm potansiyeline sahip olduğunu ifade etti.

Otelin inşaatını 1 Haziran 2017 yılında tamamlayarak hizmete açacaklarını belirten Temizel, “Turizm artık doğa, termal ve aşırı sıcak olmayan bölgelere kaymakta. Önümüzde ki yıllarda bu otel bile yetmeyecek, dileğim bu otel diğer otellerin harcı olur “dedi.

HEP BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Vali Ersin Yazıcı, valilik olarak bu tür yatırımları desteklediklerini, her zaman arkasında olduklarını söyledi. Turizmin çok önemli olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, “Bu adımlar Rize’mizin gelişmesi anlamında çok büyük girişimlerdir. Artık senenin üç ayı değil, yaz ve kış turizmleriyle 12 ay turizmin yapıldığı çok hareketli bir Rize’yi hep birlikte gerçekleştireceğiz ” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Yazıcı ve beraberindekiler duanın bitimiyle butona basarak otelin temelini attı.

Rize5yıldızlıOtel-31 HAZİRAN 2017 TARİHİNDE HİZMETE AÇILACAK

Rize’nin Engindere Mahallesi’nde Temizel Grup tarafından toplamda 44 bin metrekare kapalı alan üzerinde, 800 yatak kapasiteli olarak inşa edilecek olan 5 yıldızlı otel 50 yıl sonra Rize İl Özel İdaresi’ne devredilecek. İçerisinde toplantı, konferans, balo, sinema, fitness, çok amaçlı restoran ve kongre salonları bulunacak otelin kapalı ve açık yüzme havuzları da olacak. Otelin 1 Haziran 2017 tarihinde hizmete açılması planlanıyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?