• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

RİZE’NİN KÜLTÜRÜ ŞEHRİN GİRİŞİNE YANSIDI

Rize Belediyesi, şehrin estetik görünümüne, tarihine ve kültürüne önem veren yeni bir projeye imza atarak ilin kültürel değerlerini şehrin girişine yansıttı.


RizeŞehirGirişi-5Göreve geldiği günden bu yana sürekli şehrin estetik görünümüne, tarihine ve kültürüne önem veren ve ilde bu yönde çalışmalar yaptıran Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, ilimizin kültürel değerlerini şehrin girişine yansıttı.

Rize Belediyesi çevre düzenleme çalışmaları kapsamında şehrin kültürel değerlerini daha önce şehir merkezinde yapmış olduğu çalışmaların yanı sıra bu kez Alipaşa Mahallesi Dedeman önünde bir duvar üzerinde gerçekleştirdi.

RizeŞehirGirişi-3Alipaşa mahallesinde ressamlar tarafından yapılan sanatsal çalışmada ilimizin kültürel simgeleri duvar üzerine yansıtıldı. Şehrin girişinde yapılan sanatsal resim çalışmasının içerisinde yöremizi tanıtan ve simgesel hale gelen Çay Filizi, Kemençe, Tulum, folklor oynayan Karadeniz uşakları, Atmaca, balıkçılığı anlatan TAKA, Kara Kovan Peteği, Bal, Taş Köprüsü, Rize Mimarisini yansıtan Ahşap ve Kesme taş yapımı Ev, Rafting sporu, Nayla gibi simgesel resim çalışmaları yer alıyor.

Rize Belediyesi tarafından şehir girişinde yapılan bu renkli çalışma ilimize yeni gelen misafirlerin ilgisini çekerken, halkımızın beğenisini topluyor.

RizeŞehirGirişi-4Şehrin Üst Kısımıda Renklendiriliyor
Rize’nin girişinde yapılan bu renkli çalışmanın bir başka benzeri de ilin üst kısmına yapılıyor. Rize’yi yukarıdan izlemek isteyenlerin sürekli aktif olarak kullanmış oldukları dağ başı yolu güzergahı üzerinde bulunan, Müftü Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Merkezi altındaki duvarda da Rize Belediyesi tarafından sanatkar ressamlar eşliğinde benzer bir çalışma yapılıyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?