• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

RİZE’NİN SÜTLACI GUİNNES’E GİRDİ

Ekşioğlu Vakfı tarafından 17’incisi düzenlenen Uluslararası Ovit Yayla Şenliklerinde rekor denemesi yaptığı sütlaç resmen Guinnes Rekorlar Kitabına girdi.


sütlaçrekor2Bir rekor daha Karadenizliler sayesinde Türkiye’nin eline geçti. Ekşioğlu Vakfı tarafından bu yıl 2-3 Ağustos tarihlerinde 17’incisi düzenlenen Uluslar arası Ovit Yayla Şenliklerinde dev kazanda 1295 kilo sütlaç pişirildi. Guınnes Rekorlar Kitabı heyeti tarafından tescil edilen rekor Londra’da onaylandı ve böylece sütlaç rekoru Karadenizliler sayesinde Türkiye’nin eline geçti. Rekor daha önce 303 kilo ile Yunanistan’ın elinde idi.

eksioglu-vakfiÖte yandan Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazanan Ekşioğlu Vakfı 8 Kasım tarihinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde Volkan Konak ve Funda Arar konserleri ile görkemli bir ödül töreni düzenleyecek. Ekşioğlu Vakfı Başkanı Ali Ekşi’de törene ilişkin “Bu büyük gururu görkemli bir gece ile kutlayacak Guinnes Rekorlar Kitabı’ndan belgemizi alacağız hem de sanatçılarımızla bu ödülü kutlayacağız. Ekşioğlu Vakfı olarak ilimizin, bölgemizin ve ülkemizin tanıtımına her zaman katkı vermeye devam edeceğiz. Bu etkinliğimize herkesi bekliyoruz” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?