• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

11 Kasım 2015

RİZE’NİN TURİZMİNE “TEKRAY” SİSTEMİ

Rize şehir merkezinde turistik mekanlara ulaşımın kolaylaştırılması ve yolculuk esnasında vatandaşların manzara seyri yaşamasını amaçlayan tek ray üzerine kurulu ulaşım sistemi Rize Belediyesi’nde görüşüldü.


Rize-Tekray-2Belediye Meclis Salonu’nda Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman İnşaatı-Geodezi ve Fotogrametri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hafız Hulusi Acar tarafından Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ve teknik ekibine anlatılan projenin şehirdeki uygulanabilirliği istişare edildi.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize şehir merkezinde bulunan turistik mekanlara kurulabilecek raylı sistemle ulaşımın kolaylaşabileceğini belirterek, sistemin geliştirilip şehirdeki turizm alanlarında vatandaşların hizmetine sunulabilmesi için konunun üzerinde durulmasının yararlı olacağını söyledi.

Rize-Tekray-3Geliştirmiş oldukları ulaşım tekniği ile doğadaki turistik mekanlara ulaşımın daha kolay, ergonomik ve ekonomik olduğu kadar çevresel açıdan da daha duyarlı olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Hafız Hulusi Acar, sistemle aynı zamanda yaşlı ve çocukların da ulaşılması zor mekanları rahatlıkla gezip görebileceğini söyledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?