• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

17 Ocak 2015

RİZE’YE ESNAF ÜNİVERSİTESİ PROJESİ

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Rize’deki esnaf ve sanayicilere katkı sağlamak için dünyada benzer örnekleri bulunan Esnaf Üniversitesi Projesini hayata geçirecek.


RTEÜ-EsnafÜnversitesiProjesi-1Türkiye’de bir ilke imza atan RTEÜ, dünyanın çeşitli gelişmiş ülkelerinde benzer örnekleri bulunan Esnaf Üniversitesi Projesi’ni Rize’de hayata geçirmeyi planlıyor.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Rize Ticaret ve Sanayi Odası arasında, iş dünyası ve öğrencilere yönelik çalışmaların değerlendirilmesi amacıyla Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu bir araya geldi.

Çalışmalar kapsamında, Üniversite-İş Dünyası İlişkilerinin güçlendirilmesi, İşadamları ve girişimcilerin iş dünyasında daha etkin rol alabilmeleri; öğrencilerin de staj ve iş bulma kolaylıklarının sağlanması gibi birçok alanda iş birliği amaçlanıyor.

RTEÜ-EsnafÜnversitesiProjesi-2Hem üniversitenin vizyonuna, büyüyüp gelişmesine katkı sağlayacak, hem de iş dünyasının üniversiteden beklentilerine cevap verecek bir çerçevede yapılması planlanan çalışmalar hakkında önümüzdeki günlerde somut adımlar atılması hedefleniyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, “Üniversitesi ile Rize Ticaret ve Sanayi Odası -Sanayiciler İş Birliği Protokolü imzaladık. Bunun gereği olarak Üniversite olarak Sanayici İş Birliği projesi geliştirdik. Ayrıca bir Esnaf Üniversitesi Projesi başlattık. Bu proje ile müşteri ilişkileri, satış gibi konularda eğitim hizmetinde bulunmak istiyoruz. Esnaflarımızı kendi içerisinde alanlarına göre gruplandıracağız, üniversitemizde dünyada uygulanmakta olan üniversite formatını uygulayacağız” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?