• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

30 Eylül 2014

RİZE’DE YENİ PROJESİ: ‘RENK’

Rize’de İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün oluşturduğu Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma Projesi (RENK) hayata geçiyor.


rizerenk3Rize Milli Eğitim Müdürlüğü’nün oluşturduğu Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma Projesi (RENK) Rize Öğretmen evinde düzenlendi.

Proje toplantısına Rize Valisi Ersin Yazıcı, Rize Garnizon Komutanı Kıdemli Albay İsmet Cansaran, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Rize İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, Rize İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül, ilçe kaymakamları, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Rize Valisi Ersin Yazıcı konuşmasında, amaçlarının Rize’yi Türkiye genelindeki eğitim sıralamasında ilerilere taşımak olduğunu vurguladı. Kendisinin ve ilçe kaymakamlarının birinci görevinin eğitimin geliştirilmesi konusunda atılması gereken adımların uygulanması olduğunu kaydeden Vali Yazıcı, geliştirilen projelerin uygulanabilirliğinin denetlenmesinin eğitimde kalitenin yükselmesini sağlayacağını belirtti.

rizerenk1Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma Projesi’nin eğitime kalite getireceğini söyleyen Başkan Kasap, bunun için de Rize’de kurumlar arası diyaloğun güçlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Kurumlar arası diyalog sayesinde o alanla ilgili paydaşların görüşlerini ve desteklerini almanın önemli bir husus olduğunu ifade eden Başkan Kasap, “Diyalog içerisinde yürütülen projeler ileriye dönük olarak mutlaka başarılı olacaktır. Rize Belediyesi olarak bu protokolü imzalayarak okullarla belediye arasındaki diyaloğun güçlenmesi ve hatta en başından beri ifade ettiğimiz bilginin topluma ulaşması noktasında görevlerimizi yerine getireceğiz” dedi.

rizerenk2Seçim süresince öğretmenlere ve okullara yaptığı ziyaretlerde edindiği izlenimleri aktaran Başkan Kasap, “Seçim süresince okullarımızı dolaştık. Bu ziyaretlerimde gördüğüm en önemli nokta şuydu; Öğretmenlerimizin yaşanabilir bir kentte olma arzusu. Çalışmalarımızı insanlarımızın sosyal olanaklarını arttırma yönünde yoğunlaştırmaktayız. Rize’yi daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek için projelerimizi gerçekleştirmekteyiz” diye konuştu.

Rize Belediyesi olarak okulların çevre düzenlemeleri noktasında gerekli çalışmaların yapıldığını ifade eden Başkan Kasap, RENK projesine belediye olarak gerekli desteği vereceklerini söyledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?