• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

RİZE’YE ‘SOKAK KÜTÜPHANELERİ’ PROJESİ

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) ve Rize Belediyesi Kitap okumayı teşvik etmek maksadıyla Şehrin farklı noktalarına ‘Sokak Kütüphaneleri’ kurmak için çalışma başlattılar.


RİZE’YE-‘SOKAK-KÜTÜPHANELERİ’-PROJESİ-2Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ı Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Kütüphane Daire Başkanı Nagihan Kaynak ve Beraberindekiler, Kitap okumayı teşvik etmek maksadıyla Şehrin farklı noktalarına ‘Sokak Kütüphaneleri’ kurulması amaçlı bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Banu Bekçi, Yrd. Doç. Dr. Derya Nur Dinçer ve Kütüphane Daire Başkanı Nagihan Kaynak’ın gerçekleştirdiği ziyarette, Dünyanın birçok ülkesinde bulunan sokak kitaplığı “Doğadan Kitaba Kitaptan İnsana” projesi ile ilgili Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’la görüşüldü.

Projeyi ilgi ile inceleyen Başkan Kasap, Kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasında projenin kitapları halkın ayağına götürülmesi ve vatandaşlara kitap okuma alışkanlığının aşılanması noktasında fayda sağlayacağını dile getirerek, İl merkezinde belirlenecek bölgelerde uygulanacak projeye sıcak baktığını söyledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?