• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

03 Şubat 2015

RİZE’Yİ 650 BİN TURİST ZİYARET ETTİ

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, 2014 yılı içerisinde Rize’yi 70 bin’i yabancı turist olmak üzere 650 bin turistin ziyaret ettiğini söyledi.


zilkale 9Türkiye’nin ve Karadeniz’in önemli turizm merkezlerinde olan Rize’nin 2014 yılında ziyaret eden turist sayısı belli oldu. Buna göre Rize’yi 2014 yılı içerisinde 70 bini yabancı 650 bin turist ziyaret etti. Böylelikle Rize’yi 2014 yılı içerisinde ziyaret eden turist sayısında önceki yıla oranla yüzde 15 oranında artış oldu.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu; “2014 yılı içerisinde Rize’yi 70 bin’i yabancı turist olmak üzere 650 bin turistin ziyaret etti. İlimize gelen turist sayısı her geçen yıl artmaktadır. Yabancı turist sayısında ki bu artış oldukça sevindiricidir. Arap, Gürcü, Azeri ve İranlı turistler başta olmak üzere neredeyse dünyanın her yanından turistler ilimizi ziyaret ediyor. Özellikle son yıllarda İranlı turistlerin sayısında da fark edilir bir artış var. Önümüzdeki yıllarda yabancı turist sayısında ciddi bir artış bekliyoruz” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?