• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

27 Aralık 2014

RTEÜ’DE HAMSİ ŞÖLENİ

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Öğrenci Konseyi tarafından bu yıl ilki düzenlenen Hamsi Şenliği’nde öğrenciler doyasıya eğlendi.


rteü-hamsişöleni-2Zihni Derin Yerleşkesi’nde tertip edilen şenliğe Rize Valisi Ersin Yazıcı, Rize İl Garnizon Komutanı Kıdemli Albay İsmet Cansaran, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize Adalet Komisyonu Başkanı Bayram Kantık, Rize İdare Mahkemesi Başkanı Altar Gökçimen, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Karaman, ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Rize Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, Rektör Yardımcıları, Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan Er, Üniversite Geliştirme Vakfı Genel Sekreteri Av. Harun Mertoğlu, daire amirleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Şenlik tulum eşliğinde oynanan horonla başladı. 800 kilo hamsinin 1 saat içerisinde tüketildiği etkinliğe yaklaşık üç bin kişi katıldı.

rteü-hamsişöleni-1Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman, “ülkemizin farklı illerinden gelerek Üniversitemizde eğitim gören öğrencilerin, bu tür etkinlikler sayesinde Karadeniz’i ve Rize kültürünü yakından tanıma fırsatı bulduğunu belirterek “Şenliğimizin, bir yandan da yaklaşan sınavlar öncesi öğrencilerimizin motivasyonunu artırmasına olanak sağladığını düşünüyorum.” dedi. Rektörümüz, ilki gerçekleştirilen Hamsi Şenliği’nin birlik ve beraberlik duygularını pekiştirdiğini ve oldukça güzel bir görüntü ortaya çıktığını ifade ederek etkinliği her yıl yapacaklarını söyledi.
Öğrenci Konseyi Başkanı Ahmet Midilli ise, 1. Hamsi Şenliği’nde ortaya çıkan tablodan oldukça mutlu olduğunu belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

rteü-hamsişöleni-4Izgaralarda pişirilen hamsilerin katılımcılara ikram edildiği şenlikte ilk kez hamsiyi tadanlar da oldu. Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlik günün anısına çektirilen fotoğrafla sona erdi.

Şenliğin ardından Üniversite bünyesine kazandırılan Kültür Merkezi Bowling Salonu incelendi ve protokol üyeleri tarafından bowling atışı denemesi yapıldı.

rteü-hamsişöleni-3

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?