• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

21 Ağustos 2014

RTEÜ’DE KAYIT KOLAYLIĞI

Rizedeki Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ni kazanan öğrencilere elektronik kayıt (e-kayıt) kolaylığı getirildi. Böylece kayıt haftasındaki sıkıntı ve çileler de sona ermiş oldu.


rteü1RTEÜ Rektörlükten yapılan açıklamaya göre, bu sene ilk defa üniversiteye yerleşen öğrencilere elektronik kayıt (e-kayıt) kolaylığı getirildi. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin bölümlerini kazanan öğrenciler kendi memleketlerinden veya bulundukları yerlerden internet üzerinden elektronik olarak kayıtlarını yapabilecekler. Bu uygulama ile kayıt haftası içerisinde ailelerin ve öğrencilerin çekmiş olduğu sıkıntı ve çileler de sona ermiş oldu.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ne 2014 ÖSYS ile yerleşen öğrenciler, www.turkiye.gov.tr adresinde “e-hizmetler” bölümü altında yer alan “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı” başlığı altında26 Ağustos – 2 Eylül tarihleri arasından elektronik kayıtlarını gerçekleştirebilecekleri gibi 1-5 Eylül tarihleri arasında bizzat üniversiteye gelerek de kayıtlarını yapabilecekler.

Elektronik kayıt olmayı tercih eden öğrencilerin ise üniversiteye gelerek tekrar kayıt yaptırmalarına gerek kalmıyor.Elektronik kayıt yapmak isteyen öğrencilerin PTT şubelerinden “e-devlet şifresi”almaları gerekiyor. Çünkü elektronik kayıt sistemine bu şifre ile girebilecekler. II. Öğretim programları ile Turgut Kıran Denizcilik Yüksekokulu’nun Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Programına yerleşen öğrenciler ise elektronik kayıt hakkından yararlanamamıyorlar.

Öğrencilerin kayıt işlemleriyle ilgili detaylı açıklamalar ile kayıt sonrasına ait bilgilendirme üniversiteyi yeni kazanmış olan aday öğrenciler için hazırlanmış http://aday.erdogan.edu.tr web sayfasında yer alıyor. Öğrencilerin bu sayfayı takip etmeleri gerekiyor

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?