• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

‘RÜZGÂRIN HATIRALARI’ 11 ARALIK’TA VİZYONA GİRİYOR

İstanbul ve Karadeniz’de, Gürcistan sınırındaki bir orman köyünde geçen ‘Rüzgârın Hatıraları’ adlı film 11 Aralık’ta vizyona giriyor.


RüzgarınHatıraları-11AralıkVizyonAslen Artvin Hopalı olan yönetmen Özcan Alper’in üçüncü filmi ‘Rüzgârın Hatıraları’ 52. Uluslararası Antalya Film Festivali Uluslararası Yarışma Bölümü’nde Türkiye’yi temsil edecek. Merakla beklenen filmin ilk fragmanı da yayınlandı.

Altın Portakal yarışında, Hindistan’dan İsveç’e, Filistin’den Danimarka’ya uzanan geniş bir yelpazedeki yapımların yanı sıra iki de yerli film var. Türkiye’yi Özcan Alper’in yeni filmi ‘Rüzgarın Hatıraları’ ve Tokyo Film Festivali’nden izleyici ödülü kazanan Mustafa Kara’nın yönettiği ‘Kalandar Soğuğu’ filmleri temsil edecek.

‘Rüzgârın Hatıraları’, II. Dünya Savaşı yıllarında, ailesini soykırımda kaybetmiş olan çevirmen ve ressam Aram’ın siyasi nedenlerle, hayatını kurtarmak için İstanbul’dan kaçışını anlatıyor. İstanbul ve Karadeniz’de, Gürcistan sınırındaki bir orman köyünde geçen filmin hikâyesinde, Özcan Alper’in önceki filmlerinde de ele aldığı bellek ve yüzleşme temaları öne çıkıyor.

Filmin başrollerinde yönetmenin ‘Sonbahar’ filminde de birlikte çalıştığı oyuncu Onur Saylak ile Sofya Khandamirov yer alıyor. Filmde ayrıca Ebru Özkan, Mustafa Uğurlu, Murat Daltaban, Menderes Samancılar ve Tuba Büyüküstün rol alıyor.

İşte İlk Fragman

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?