• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

SADECE 3,5 METRELİK SANDAL İLE

Aktivist Hüseyin Ürkmez “Nükleersiz Türkiye için Kürekle Karadeniz” eylemi için 1500 km motorsuz bir tekne ile aylarca kürek çekti, Hopa’dan başlayan yol İstanbul’da bitti.


p_20140825_111340Aktivist Hüseyin Ürkmez Ağustos ayında sessizce ve içinde Patikaa.com’un yer aldığı bir kaç basın kuruluşunun yer aldığı haberlerle başladığı uzun yolculuğunda büyüyerek hedefine ulaştı. Tam 1500 km boyunca sadece kürek çekerek Karadeniz sahilini boydan boya geçen Ürkmez uzun ve yorucu yolculuğunu İstanbul’da tamamladı. 

Hopa’dan İstanbul’a 

Ağustos sıcağında sıcak bir günde ayın 13’ünde Hopa’dan yola çıkan Aktivist Hüseyin Ürkmez yaklaşık 3 ay boyunca 3,5 m’lik sandalıyla ve küreğiyle Karadeniz’i kıyı boyunca il il ilçe ilçe geçti. Zaman zaman hava şartları nedeniyle zor anlar yaşayan Ürkmez yolculuğunu bırakmayı hiç düşünmedi. Konakladığı sahil kentlerinde kendini karşılayanlar arasında belediye başkanları ve sivil toplum örgütleri oldu. 

Son Basın Açıklaması İstanbul’da

“Nükleersiz Türkiye için Kürekle Karadeniz” yolculuğuna başladığından itibaren demirlediği bütün il ve ilçelerde tek ve aynı basın açıklamasını okuyan Hüseyin Ürkmez son basın açıklamasını istanbul’da Ortaköy’de yaptı. Kendini karşılayanlarla birlikte hedefine ulaşmasının verdiği haklı gururu yaşayan ve mutluluğunu paylaşan Ürkmez burada kendisini destekleyen sivil toplum örgütleri ve çeşitli platformlarla birlikte hazırlanan bazın açıklamasını okudu. Ürkmez 

Basın Açıklaması İçin Tıklayın…

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?