• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

SALİH YILMAZ “MARNİN” İLE GERİ DÖNDÜ

Etnik Karadeniz müziğinin başarılı ismi Salih yılmaz üç yıl aradan sonra Yılmaz’ın ikinci solo albümü ‘’Marnin’’ ile yeniden müzikseverlerle buluşuyor.


SalihYımaz-MarninAlbüm-2


Patikaa.com / Haber Merkezi


Etnik Karadeniz müziğinin başarılı ismi, ‘’Yaylanın Çimeni’’ ile büyük yankı uyandıran Salih Yılmaz’ın ikinci solo albümü ‘’Marnin’’ 10 Temmuzda raflardaki yerini alıyor.

Salih Yılmaz 12 parçadan oluşan albümde, otantik besteleri farklı altyapılarla işleyerek tulum ve kemençeyi metropol müziğiyle harmanlamasının yanı sıra Hemşince ve Lazca eserleri, kendi besteleri ve derlemeleriyle de hoş bir sentez sunuyor dinleyicilerine. Karadeniz’in hırçın, asi ve coşkun duruşunu, romantik yorumuyla kendine has tavrıyla yoğuruyor.

Karadeniz’de Gürcistan’a komşu bir orman olan ‘’Marnin’’, ‘’Şelale’’ ile sevdanın coşkusunu,’’Yüreğin Gözyaşları’’ile hüznünü,‘’Kumar Yaprağı’’ ile özlemini,’’Lusnika’’ ile eğlencesini, ’’İkbal’’ ile kaderini, Yema Oğul ile gerçekliğini anlatarak dinleyicisini kendi içinde güzel bir gezintiye çıkarıyor ve bu keyifli yolculukta hayal dünyasıyla baş başa bırakıyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?