• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

SARP SINIR KAPSISI YENİDEN MODERNİZE EDİLECEK

Özellikle ticaret ve turizm açısından büyük öneme sahip olan Sarp Sınır Kapısında 2015 yılında yeniden düzenlenmesiyle ilgili çalışmalar başlayacak.


Sarp-Sınır-Kapsısı-Yeniden-Modernize-Edilecek-2Artvin İl Koordinasyon Kurulu 2015 Yılı 1. Dönem toplantısında Sarp Sınır Kapısı konusunda açıklamalarda bulunan Artvin Valisi Kemal Cirit,  sınır kapısının yeniden modernize edileceğini söyledi.

Sarp Sınır Kapısının mevcut durumunun artan insan ve araç trafiğine cevap veremez duruma geldiğinin altını çizen Vali Cirit; “2015 yılında yeniden düzenlenmesiyle ilgili çalışmalarımız başlayacak. Umuyorum ki kısa sürede tamamlarız. Hopa’da yeni bir dolgu alanının kazandırılmasıyla ilgili çalışmalar belli bir seviyeye geldi. Yıllardır istenegelen çalışmada ciddi bir noktaya ulaşıldı. Gürcistan Batum’la Hopa arasında bir demiryolu bağlantısı için fizibilite çalışmaları başlatıldı. Bu çok önemli bir gelişmedir. Artık Uzak Doğu’ya kadar uzanacak bir demiryolu taşımacılığının da önü açılacak. Çünkü biz eğer 2023’de 25 bin dolarlık kişi başı gelir elde edeceksek, 500 milyar dolarlık bir ihracat yapacaksak, buda 2023 öncesi başlayacak çalışmalardan birisi olacak. Sağlıkta, eğitimde, tarımda, her alanda başarı sergilememiz gerekir.” dedi.

Sarp-Sınır-Kapsısı-Yeniden-Modernize-Edilecek-3

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?