• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

16 Şubat 2015

ŞAVŞAT’TA 20.KAR ÜSTÜ KARAKUCAK GÜREŞLERİ YAPILDI

Kültür Şenlikleri kapsamında bu yıl 20.nin düzenlendiği Artvin Şavşat-Veliköy Karüstü Karakucak Güreşleri Festivali, halkın yoğun bir ilgi ve katılımıyla gerçekleşti.


ŞavşatKarGüreşi-2Artvin Şavşat’ta 20. Kar Üstü Karakucak Güreşleri yapıldı Şavşat ilçesine bağlı Veliköy’de bu yıl 20’ncisi düzenlenen Şavşat Veliköy Uluslararası Kültür Şenlikleri Kar Üstü Karakucak Güreşleri, renkli görüntülere sahne oldu.

ŞavşatKarGüreşi-4Şavşat – Veliköy Karüstü Karakaucak Güreşlerine Artvin Vali V. Sayın Hasan ONGU, İlçe Kaymakamımız Sayın Cemil SARIOĞLU, Artvin Alay Komutanı Sayın Mustafa ÇELİK, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Cüneyt YÜKSEL, Şavşat Belediye Başkanı Sayın A. Sinan ÖZTÜRK, Protokol Üyeleri, Siyasi Parti Başkanları, Sivil Toplum Temsilcileri, Basın ve yediden yetmişe çok sayıda vatandaş katıldı.

ŞavşatKarGüreşi-3Bir gün öncesinden Şavşat belediye Düğün Salonunda verilen konserle başlayan ve Veliköy Köyünde devam eden Karüstü Karakucak Güreşleri Etkinliğine; Ukrayna ve Gürcistan’dan ayrıca değişik İl ve İlçelerden, toplamda 180 sporcu katıldı. Minikten baş kategorisine kadar 11 boyda yapılan güreşlerde dereceye girenlere 11 bin 650 lira para ödülü ile madalya verildi.

ŞavşatKarGüreşi-5Veliköy Karüstü Karakucak Güreşleri, Çeşitli kategorilerde dereceye giren sporculara ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?