• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ŞAVŞAT’TA KIŞ ŞENLİĞİ

Artvin’in Şavşat ilçesine bağlı Yavuzköy’de kış şenlikleri düzenlendi.


ŞAVŞAT’TA-2106-KIŞ-ŞENLİĞİ-6Artvin’in “sakin şehir” unvanlı ilçesi Şavşat’ta düzenlenen, 5.Şavşat Yavuzköy Kış Şenlikleri renkli görüntülere sahne oldu.

ŞAVŞAT’TA-2106-KIŞ-ŞENLİĞİ-4Şavşat Kültür, Turizm ve Dayanışma Derneğince, Şavşat Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığının katkılarıyla organize edilen şenlik, ilçe merkezine yaklaşık 8 kilometre uzaklıktaki 1.580 rakımlı Yavuzköy’de gerçekleştirildi.

ŞAVŞAT’TA-2106-KIŞ-ŞENLİĞİ-3At yarışından, kızak kayma yarışına, yöresel berobana oyununda bölgede çok eğlenceli bir oyun olan Tavuk Barı oyununa kadar çok renkli görüntülere sahne olan şenlik yedidn yetmişe herkesi eğlendirdi.

ŞAVŞAT’TA-2106-KIŞ-ŞENLİĞİ-1Yavuzköy’de gerçekleştirilen şenliğe katılanlar, bot ve tahta kızaklarla kayarak karın keyfini çıkardı. 3 bin kişinin katıldığı şenlikte davul zurna eşliğinde horon oynandı. Ahşap kızakla kayılan şenlikte, bazı vatandaşların ise şambrel, bot ve daha hızlı kaymak için alt kısmına çelik şerit taktıkları ahşap kızaklarla kaydığı görüldü. Zaman zaman kar yağışının etkili olduğu şenlikte yöreye özgü “tavukbarı” oyunu oynayan katılımcılar arasında halat çekme yarışması da düzenlendi. Şenlik, yöre sanatçılarının konserinin ardından sona erdi.

ŞAVŞAT’TA-2106-KIŞ-ŞENLİĞİ-2

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?