• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

SAZKAYA’DAN YENİ KİTAP: “GECELEYİN BİR YOLCU”

Yazar Dursun Ali Sazkaya yeni kitabı “Geceleyin Bir Yolcu” ile yeniden okuyucularıyla buluşuyor. Kitabın ana karakteri ise bir Laz


DursunAliSazkaya-GeceleyinBir-Yolcu


Patikaa.com / Haber Merkezi


“Farzet ki Dönemedim- Kaçkarlara Sığmayan Hayatlar” adlı kitabıyla büyük beğeni toplayan Dursun Ali Sazkaya bu kez “Geceleyin Bir Yolcu” adlı bir romanla karşımıza çıkıyor.

Geceleyin bir yolcu yaşadığı bunalım sonucu karlı bir gece vakti kendini Kaçkar dağlarına vuran bir entelektüelin korku ve gerilim dolu yolculuğunu anlatıyor. Çocukluğun cennet bahçesinden kovulan bireyin düştüğü trajediyi merkeze alarak gurbetçi bir halkın maruz kaldığı yabancılaşmayı evrensel bir dille ele alırken Edward Said’ten, Adorno’ya, Müslüm Baba’dan doğunun acı sosyolojisine dek uzanan duygu haritalarına çıkarıyor okuru. Dursun Ali Sazkaya, geleneksel yaşamlarından koparılmış, beyazların topraklarında nasibi kalmamış sürgünlere, kaybedenlere,çocukluğun masumiyetine uzak düşenlere bir ağıt yakıyor romanında. Evrensel batı kültürünün kuşatması altında kalanların feryadını seslendiriyor. Artık kırların, berrak suların, patika yolların, şefkat dolu zamanların iklimine dönebilme cesaretini kim gösterebilir. Cevabınız sadece deliler ise “Geceleyin Bir Yolcu”sunuzdur siz de.
 

‘Okur Kitaplığı’ yayın evinden çıkan “Geceleyin Bir Yolcu” adlı roman 180 sayfadan oluşuyor.

1972 yılında Çamlıhemşin’de dünyaya gelen Dursun Ali Sazkaya ilk ve ortaöğrenimini aynı ilçede, üniversiteyi Ankara’da tamamladı. Halen rehber öğretmen olarak M.E. B’de çalışmaktadır. Deneme, öyküleri ve şiirleri Yedi İklim, Kertenkele, Yolcu, Ada, Mortaka, Kum Yazıları adlı dergilerde yayınlanmıştır. Yüz Yıllık Türk Şiir Atlası’nda bir şiiri yer almaktadır. Yazarın bir de “Farzet ki Dönemedim- Kaçkarlara Sığmayan Hayatlar” adlı kitabıda yer almaktadır.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?