• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

SELÇUK BALCI BU KEZ ÖĞRETMENLER İÇİN SÖYLEDİ

Karadeniz müziğinin sevilen sesi Selçuk Balcı, İstanbul’un Maltepe ilçesinde Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte konser verdi.


SelçukBalcı-ÖğretmenlerKonseri2Selçuk Balcı, Karadeniz türkülerini bu kez öğretmenler için söyledi. 29 Ekim’de düzenlenmesi planlanan ancak Karaman Ermenek’te yaşanan maden faciası nedeniyle ertelen konser, Öğretmenler Günü’nde, “Cumhuriyeti Öğretmenlerimizle Kutluyoruz” sloganıyla gerçekleştirildi. Maltepe Meydanı’nda düzenlenen, barkovizyon ve sahne gösterilerinin yapıldığı konserde, kemençe, bağlama, tulum ve gitar sesleri birbirine karıştı. Ulusal basının büyük ilgi gösterdiği konsere Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç başta olmak üzere, binlerce Maltepeli katıldı. Maltepe Belediyesi tarafından konsere gelenlere, portatif yağmurluk dağıtıldı.

Maltepe Meydanı’nda düzenlenen konserde, Şevval Sam, Emre Aydın, Selçuk Balcı ve Hasan Karayol’un seslendirdiği türkü ve şarkılarla Maltepeliler, horonlar tepip, halay çekti.

SelçukBalcı-ÖğretmenlerKonseri3“ÖĞRETMENLERİMİZE ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ”

Konserde bir konuşma yapan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Her zaman önlerinden düğmelerimizi saygıyla iliklediğimiz öğretmenlerimizin ellerini, sizin adınıza öpüyorum. Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün emanet ettiği Cumhuriyet’in yükselmesinde ve gelişmesinde bizlere gösterdikleri yol ve verdikleri derslerle katkı sunan öğretmenlerimize çok şey borçluyuz. Onların adını her saat, her dakika, her saniye, her salise anmak gerekmektedir. Kreşlerden tutun da, yaşamın birçok alanında bizlere rehberlik eden öğretmenlerimize sahip çıkmak her Türkiye Cumhuriyet vatandaşının görevidir. Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

BALCI’DAN KEMENÇE ŞOV

Karadeniz müziğinin popüler ismi Balcı da, Maltepelileri kemençe eşliğinde seslendirdiği Karadeniz türküleriyle coşturdu. Balcı, yanına gelen down sendromlu bir kızın doğum gününü de sahnede kutladı.

SelçukBalcı-ÖğretmenlerKonseri4

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?