• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

SELÇUK BALCI’DAN ÜÇÜNCÜ ALBÜM: FELAMUR

Karadeniz müziğinin sevilen isimlerinden Selçuk Balcı “Felamur” adını verdiği üçüncü solo albümüyle yeniden müzikseverlerle buluştu.


SelçukBalcı-Felamur-2


Patikaa.com / Haber Merkezi


Son dönemde Karadeniz müziğinde adından en çok söz ettiren sanatçılardan bir olan Selçuk Balcı; ilk albümü Patika, ikinci albümü Mila’dan sonra bu kez üçüncü albümü Felamur ile yeniden müzikseverlerle buluştu.

Genç sanatçı Selçuk Balcı yeni albümüne ilişkin şunları söyledi. “Felamur, bahar yağmurlarıyla birlikte kokusunu duyduğum ıhlamurun memleketimin yöresel ağzındaki söylenişidir. Ya gölgesinde serinletir ya da çiçeğinden bir bardak çay sunar bize. Albüm ismi koyarken doğduğum ve çocukluğumun geçtiği Karadeniz’i, Rize’yi hatırlatan simgeler olmasını tercih ediyorum.

Felamur 12 eserden oluşuyor. İçerisinde kendime ait 4 beste, anonim eserler ve sanatçı, müzisyen dostlarıma ait eserler var. İnsanların benden dinlemeye alıştığı ve sevdiği tarz üzerinde çok fazla değişikliğe gitmedik. Sadece sahne soundunu albüme taşımayı hedeflediğimiz için bu albümün soundu dinleyicilerimize diğer albümlerden biraz daha farklı gelebilir.

Albümün aranjeleri yine aynı sahnede müzik yaptığımız Zafer Karayazgan ve Özgür Abbak’a aittir. Bir de Karadeniz Müziği dışında, herkesin Çöpçüler Kralı filminden bildiği, değerli sanatçı abimiz Özdemir Erdoğan’a ait olan Gurbet’i de albümde seslendirdim. 2 yıldır gerek okul gerekse konser yoğunluğu sebebiyle stüdyoya girememiştim ama bu geçtiğimiz 1 yılımı tamamen albüme ayırdım.

Nihayetinde 3 yıl aradan sonra dinleyicilerimizle buluşacak olan Felamur ile umarım herkes müziğimize olan hasretini giderecektir.”

İşte Albümdeki Türküler
1. Seyrettim Yıldızları
2. Yakalandım Doluya
3. Yalnız Başına
4. Pokut’un Puğarı (Amlakit)
5. Nerde Gidenlerimiz (Lodos)
6. Gurbet
7. Sevdalık Bende Bitti
8. Verane
9. Felek Gözün Kör Olsun
10. Kız Sallana Sallana
11. Bilemezdim Görmeden
12. Bulutların Kaydesi (Enstrümantal)

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?