• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

‘SEN ANLAT KARADENİZ’ ZİRVEDE!

atv’de yayınlanan ‘Sen Anlat Karadeniz’ en çok izlenen diziler arasındaki yerini aldı. Çarşamba günleri ekrana gelen dizi ‘Diriliş: Ertuğrul’u bile tahtından etti.Patikaa.com / Haber Merkezi


İlk kez 8 Ekim’de Patikaa’da yayımlanan haber ile Karadenizlilerin ilk kez duyduğu dizi ‘Sen Anlat Karadeniz’ ilk 3 bölümü ile zirvede yerini perçinledi.

Geçmişte para karşılığı satıldığı adamın zulmünden kaçıp çocuğuyla birlikte Karadeniz’e sığınan Nefes’le, onu koruduğu için ailesinin büyük tepkisiyle karşılaşan Tahir’in imkansız aşkının anlatıldığı dizinin yönetmen koltuğunda Osman Sınav, Emre Kabakuşak ve Yusuf Ömer Sınav oturuyor. Dizinin senaristliğini ise Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem üstleniyor.

Ulaş Tuna Astepe, İrem Helvacıoğlu, Mehmet Ali Nuroğlu, Sinan Tuzcu, Gözde Kansu ve Öykü Gürman’ın yer aldığı geniş oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor.

ELEŞTİRENİ DE ÇOK İZLEYENİDE…

İlk olarak 24 Ocak’ta yayına giren dizi reytinglerde adım adım üst sıralara yükseldi. 3. bölümü 7 Şubat Çarşamba günü yayınlanan dizi, total izlenme grubunda 18.44 reyting ve 35.77 Share oranı ile 1.sırada yer aldı ve efsane dizi ‘Diriliş: Ertuğrul’u geride bıraktı.

Dizinin çok izlenmesine karşın özellikle birçok Karadenizlinin tepkisini de çekiyor. Gerek kadın dövme sahneleri gerek Karadenizlilerin evinin basılma sahneleri, gerekse aile yapısına uygun olmayan hal ve davranışların olduğu iddiasıyla tepki gösteriyorlar.

Karadenizliler özellikle sosyal medya platformlarından yaptıkları eleştirilerle senaryoda 3.bölüm itibariyle olumlu değişimlerin olduğu kanısında.

Öte yandan dizinin özellikle turizm açısından bölgeye büyük katkı yapması bekleniyor.

‘Sen Anlat Karadeniz’ dizisi her Çarşamba saat 20.00’de atv ekranlarında…

İŞTE İLK KEZ PATİKAA’DA YAYINLANAN O HABER (tıkla)

SEN ANLAT KARADENİZ VİDEOLARI (tıkla)

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?