• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

26 Eylül 2014

SEVİLEN SANATÇININ EVİNDE YANGIN

Karadeniz’in ve Lazca Müziğin önde gelen isimlerinden Birol Topaloğlu’nun Arhavi’de tamamen ahşap ve Ezmoce Köy Evi’ adını verdiği evinde çıkan yangın ucuz atlatıldı.


10352346_700786069998659_5684712096398139385_nAlınan bilgilere göre yangın sabah saatlerinde nedeni belirlenemeyen bir şekilde çıktı, çevre sakinlerinin fark edip erken müdahale ettiği yangın Arhavi İtfaiye ekiplerinin de olay yerine gelmesi ile kısa sürede kontrol altına alındı. Sanatçı Birol Topaloğlu’nun Arhavi’de bulunan ve tamamı ahşaptan oluşan geleneksel tarzdaki mekânı Ezmoce Köy Evi oldukça ilgi çeken ve tamamen ahşap olması nedeniyle daha bir özel yere sahip.

Ahşap Olması Riski Artırırdı

Sanatçı Topaloğlu’nun yapımında da büyük emek sarf ettiği  Ezmoce Köy Evi’nin tamamen ahşap olması yangının erken fark edilememesi durumunda riski bir hayli arttıracaktı. Çevre sakinlerinin durumu erken fark etmesi,havanın yağışlı ve soğuk olmasının da etkisiyle  yangın büyümeden kontrol altına alındı, olayda can kaybı ve yaralanma yaşanmazken maddi hasar meydana geldiği belirtildi.

ev 2

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?