• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

SEZEN AKSU: LAZ’IN AĞABABASIYIM

Türk Pop Müziğinin efsane isimlerinden ve kamuoyunda İzmirli olarak bilinen sezen aksu yurt dışında verdiği konserde resmen açıkladı. Ben lazım. Hemde Laz’ın ağababasıyım.


SezenAksu-Laz-1


Patikaa.com / Haber Merkezi


Sezen Aksu’dan beklen itiraf nihayet geldi. Türk Pop Müziğinin efsane isimlerinden olan ve kamuoyunda İzmirli olarak bilinen ünlü sanatçı yurt dışında verdiği konserde “Laz’ın ağababasıyım” dedi.

Avrupa turnesine çıkan Kardeş Türküler, Sezen Aksu ve Ara Dinkjian, önceki akşam Almanya’nın Hamburg kentinde müzikseverlerle buluştu.

Sezen Aksu, konser boyunca sahneden dostluk mesajları verdi. “Kardeş Türküler grubu, farklı dillerden türküler seslendiriyor. Kardeşlik önerisi getirenlere saygı duyulmalı” diyen sanatçı, kökenini araştırdığını ve Laz olduğunu öğrendiğini bu konserinde de söyledi: “Ben bugüne kadar hep basında İzmirli olarak tanıtıldım. Ancak baba tarafım Laz. Laz’ın ağababasıyım.” dedi.

Bilmeyenler için hatırlatalım Sezen Aksu aslen Rize’nin Pazar ilçesinden. Ünlü sanatçının dediği gibi köken olarak da bir Laz.

Bu arada tarihi bir ilçe olan Pazar’ın vatandaşlarıda ünlü sanatçının kendi hemşehrileri olduğunu yıllardır sürekli dile getiriyorlardı.

İşte Sezen Aksu’dan Karadeniz Türküsü

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?