• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

06 Eylül 2014

ŞOK! KARADENİZ TV KAPANDI

Karadeniz’in en önemli medya organlarından olan Karadeniz TV kapandı. Yönetim KRT adıyla Kültür kanalı olarak yayına devam etme kararı aldı.


KRTKARADENİZ1


Patikaa Haber Merkezi


Kurulduğu günden yana birkaç kez kapanıp açılan Karadeniz TV yine kapandı. Fakat bu kez farklı nedenle. Yönetim almış olduğu kararla Karadeniz TV artık KRT yani Kültür Radyo Televizyon oldu. Böylece Türkiye’nin ilk kültür kanalı olan KRT yayın hayatına başlamış oldu.

KRT Genel Müdürü Didem Duyum yaptığı açıklamada “Eski adı Karadeniz TV olan KRT, “Kültür-Eğitim-Haber “ temalı olarak yayın hayatına devam edecek. 1 Ocak tarihine kadar, Karadeniz temasını kültür teması ile birlikte işleyeceğiz. Binlerce yıllık kültürü ile tarihteki yerini koruyan Türkiye’nin bu derin kültürünü KRT aracılığı ile yaşatmayı hedefliyoruz. Ayrıca siyaset, din, yaşam, sanat ve eğlence kültürü KRT’de yer bulacak” dedi. Duyum, toplumsal gelişimi destekleyeceklerini, sanata ve sanatçıya değer vereceklerini, bireysel haklara ve özgürlüklere saygılı olacaklarını da belirtti.

Bu arada kanal yönetimin almış olduğu karar ile Karadenizin en büyük medya markalarından birinin adını değiştirip farklı alanda yayın yapacak olmasına, Karadenizlilerin nasıl bir tepki vereceği merak ediliyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?