• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

11 Eylül 2014

SOKAK BASKETBOLU HEYECANI BAŞLADI

Giresun Belediyesi ve Adidas Firması işbirliği ile düzenlenen Sokak Basketbolu (streetball) heyecanı Atatürk Meydanı’nda devam ediyor.


giresunsokakbasketbol1Atatürk Meydanı’nda düzenlenen açılış törenine Belediye Başkanı Kerim Aksu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Zeki Atlı ve çok sayıda basketbol sever katıldı.

Turnuvanın açılış konuşmasını yapan Başkan Aksu, “Şehrimizde spora büyük önem veriyoruz. Bu ve bunun gibi etkinlikler gençlerimizi spora daha fazla yönlendiriyor. Belediyemiz bünyesinde kurmuş olduğumuz Yeşilgiresun Belediyespor Basketbol Takımımız Giresun’un adını Türkiye’ye duyurdu. Giresun bir basketbol kenti olarak ta biliniyor. Şehrimizde her yıl düzenlenen sokak basketbolu büyük ilgi ve heyecan yaratıyor. Turnuvaya katılan tüm takım ve sporculara başarılar diliyorum” dedi.

Basketbol turnuvası 17 Eylül’de oynanacak final müsabakaları ile sona erecek. Turnuvaya 14 büyük, 8 yıldız, 7 genç erkek ve 4 bayan takımı olmak üzere toplam 33 takım katılıyor. Müsabakalar her gün saat 17:00 – 22:00 saatleri arasında oynanıyor.

giresunsokakbasketbol2

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?