• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

SÖKEN ORMANLARI TURİZME KAZANDIRILACAK

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Çamaş İlçesi’nde bulunan söken ormanlarının turizme kazandırılması için çalışmaların başladığını söyledi.


OrduYamaçParaşütü4Ordu, turizmde önemli çalışmalar devam ediyor. İl genelinde gözde olan bölgeler teker teker turizme kazandırılıyor. Bunlardan biride Çamaş ilçesindeki Söke Ormanları.

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Garnizon Komutanı jandarma Albay Şeref Çakmak, Çamaş Kaymakamı Hasan Gökpınar, Çamaş Belediye Başkanı Alaattin Giden, Orman Bölge Müdürü Celal Pir, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Yılmaz ile birlikte Çamaş ilçesindeki Söken Ormanlarında incelemelerde bulundu.

İnsana huzur veren ve kartpostallarda görünen fotoğraf karelerini aratmayacak bir görüntüye sahip olan söken ormanları ile ilgili Çamaş Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Orman Bölge Müdürlüğü’nün bir çalışma yapacağını söyleyen Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Son derece güzel doğal orman alanı olan söken ormanlarını halkımızla buluşturacağız” dedi.

“Söken ormanları sadece doğal güzelliği olan bir yer olarak kalmamalı. İnsanlar Çamaş’a gezmeye, eğlenmeye, dinlenmeye geldiğinde, bir gezi düzenlendiğinde burada piknik, kamp yapabilmeli, izci kampı olmalı ve öğrencilerimiz de gelerek bu güzellikleri yaşamalı ve birçok faaliyetler gerçekleştirilmeli” diyen Vali Balkanlıoğlu, insanların huzur bulacağı ve iyi vakit geçirebileceği muhteşem görüntülerle dolu bu yaşam alanını mutlaka turizme açmalıyız” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?