• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

16 Ağustos 2014

SOSYAL HAYAT İÇİN: ARHAVİ SAHİL DOLGU ALANI PROJESİ

Artvin’in Arhavi ilçesinde yapımına başlanan “Arhavi Sahil Dolgu Alanı Projesi” tamamlandığında sosyal hayata pozitif katkı sağlayacak.


arhavisahil.2

Arhavi’nin en önemli projelerinden olan Arhavi Sahil Dolgu Alanı Projesi tüm hızıyla devam ediyor. Arhavili iş adamı Mehmet Nazif Günal’a ait MNG Holding tarafından başlatılan proje ilçe halkının hizmetine sunulmak üzere çalışmalar sürdürülüyor. Tamamlandığında kültür merkezi, restaurant, turizm danışma büroları, cafeler, açık spor alanı, üstü kapalı çocuk oyun parkları, lunapark oyun alanı, ücretsiz piknik alanları, botanik bahçe, tartan pist yürüyüş alanı, fıskiyeli havuz ve otopark olmak üzere yaklaşık 58.000 m2 alan değişim ve dönüşüme tabi tutulmuş olacak.

Arhavi Belediyesinden yapılan açıklamada “Sahil Dolgu Alanı Projesi lk etapta alt yapı bağlantıları ile elektrik hattı döşeme çalışmalarının tamamlanmasının ardından başlatılan yürüyüş ve bisiklet yolu şekillenmeye başladı. Yürüyüş ve bisiklet yolu için beton zemin güçlendiricileri çalışmalarına start verildi. Yine önümüzdeki kısa zaman içerisinde tenis kortları, basketbol, voleybol ve badminton sahaları gibi spor alanlarına başlanacak. Ayrıca 400 kişilik çok amaçlı kongre salonu, 22 oda ve 50 yatak kapasiteli apart konaklama ve ağırlama bölümü, müze bölümü, toplantı salonları ve ofislerin yer aldığı kültür merkezi binası, 150 kişilik kapalı ve açık restaurant ve cafe alanı, çocuklarımızın eğlenebileceği içerisinde her türlü oyun guruplarının olacağı 3 adet çocuk parkı, ışık, ses ve lazer sistemlerini barındıran fıskiyeli havuz sistemi ve yaklaşık 200 araçlık otopark ile Karadenizin en iddalı ve planlı sahil şeridi ile gerek bölgenin gerekse ilçenin modern, çağdaş şehirciliğin yüzünü temsil etmek üzere kısa bir zaman içerisinde halkımızın hizmetinde olacak” dendi.

arhavisahil.3Sadece büyükşehir belediyelerinde uygulanan sosyal belediyecilik projelerinin bir ilçe belediyesinde uygulandığını görmek Arhavilileri mutlu ediyor. Arhavililer klasik belediye hizmetleri olan kanalizasyon, parke döşeme, çevre düzenleme gibi çalışmanın dışında olan ve sosyal hayata önemli katkılar sağlayacak bu projeye destek veriyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?