• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

12 Mart 2015

SPOR CAMİASININ ACI KAYBI

Çaykur Rizespor onursal başkanı ve iş adamı Şadan Kalkavan’ın ani vefatı herkesi üzdü


1052682_heroa

Patikaa.com / Spor Merkezi


Kalp damarlarında tıkanıklık tespit edilmesi sebebiyle ameliyat olan ve bir süredir Florence Nightingale Hastanesi’nin yoğun bakım servisinde tedavi altına tutulan Şadan Kalkavan’ın ani vefatı spor camiasında derin üzüntü yarattı, Aslen Rizeli olan iş adamı ve spor yöneticisi Şadan Kalkavan Fenerbahçe’de uzun yıllar yöneticilik yapmıştı. Çaykur Rizespor’un onursal başkanı olan Kalavavan 76 yaşında hayata gözlerini yumarken, ailesi, sevenleri ve hemşehrileri üzüntülerini paylaştı. Kalkavan’ın cenazesi Cuma günü Ataşehir Mimar Sinan Camii’nde kılınacak öğle namazı sonrası toprağa verilecek.

Çaykur Rizespor’da Taziye Mesajı

Çaykur Rizespor yönetminiden yapılan açıklamada “Onursal başkanımız Rizemizin değerli büyüğü ve sevgili ağabeyimiz Sayın Şadan Kalkavan vefat etmiştir. Bu vefat haberi camiamızı derinden üzmüştür. Ailesine sabır diliyoruz. Çaykur Rizespor camiasının başı sağ olsun. Onun bize verdiği kazanımları destekleri her zaman hatırlayacağız. Çaykur Rizespor camiası olarak değerli büyüğümüzü unutmayacağız ve her zaman yaşatacağız.” ifadelerine yer verilirken, Fenerbahçe’nin ezeli rakipleri Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor yayınladıkları mesajlarla üzüntülerini paylaştı. TFF ve diğer spor kulüpleri de taziyelerini yayınladıkları mesajla iletti. 

Şadan Kakava Kimdir

1939 yılında Rize’de doğan Şadan Kalkavan, uzun yıllar Fenerbahçe’de yöneticilik yaptı. 1995-1996 sezonunda Fenerbahçe’nin Trabzonspor ile girdiği amansız şampiyonluk mücadelesini kazandığı sezon kulübün futbol şube sorumlusuydu.

Ali Şen yönetiminden ayrıldı

Şampiyonluğun ardından başkan Ali Şen’in, başarıda büyük payı olan Oğuz Çetin ve Aykut Kocaman’ı takımdan göndermesiyle görevinden istifa etti. Daha sonra ise bir sonraki başkan Aziz Yıldırım’ın yönetimine girdi.

Selim Soydan ile değişmez ikili…

Fenerbahçe’nin bir diğer başarılı yöneticisi ve eski futbolcusu Selim Soydan ile birlikte değişmez bir ikili oldu. Futbol şubesini birlikte yönetti. Hatta Aziz Yıldırım’ın başkanlığı döneminde Soydan’la beraber Fatih Terim’e Fenerbahçe teknik direktörlüğü teklifini iletti.

2009’da başkan adayı

Şadan Kalkavan, Aziz Yıldırım kazandığı 2009 seçiminde ona karşı başkan adayı oldu. Kasım 2013 seçiminde ise yönetiminde yer almasa da, Aziz Yıldırım’ın karşısında Mehmet Ali Aydınlar’a olan desteğini açıkça belirtmişti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?