• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

21 Ağustos 2014

SULTAN MURAT BİNLERCE KİŞİYİ AĞIRLADI

Geleneksel Sultan Murat Yayla Ortası Şenliği yaklaşık 15.000 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.


sultanmurat2Her yıl 20 Ağustos günü geleneksel olarak düzenlenen ve binlerce kişinin katılımı ile büyük bir organizasyon olarak kutlanan Sultanmurat Yayla Ortası Şenliği geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda büyük bir coşku içinde kutlandı.

Çaykara Belediyesi ve Ataköy Kalkındırma, dayanışma ve güzelleştirme derneğinin katkılarıyla düzenlenen ve Türkiye’nin birçok yerinden katılımın olduğu Sultan Murat Yayla Ortası Şenliğine, sabahın erken saatlerinde İl ve ilçelerden yaklaşık 15 bin vatandaş, Sultan Murat yaylasına akın ederek, yol boyunca kuyruklar halinde şenlik alanına ulaştı. Serin bir havada yapılan şenliklerde geçen yıllara göre katılımın çok olması renkli görüntülere sahne oldu. Şenliklerin çevre güvenliği Jandarma tarafından sağlandı.

sultanmurat3Organizasyonu Sidki Öz ve Ataköy Muhtarı Bülent Liman tarafından yapılan şenliğe, Çaykara Kaymakamı Musa Üçgül, Dernekpazarı Kaymakamı ve Çaykara Kaymakam Vekili Selim Erkovan, Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, Dernekpazarı Belediye Başkanı Dr. Mehmet Âşık, Çaykara Belediye Başkan Yardımcısı Refik Albayrak, AK Parti ilçe Başkanı Temel Şimşek, Dernekpazarı İlçe Başkanı Zeki Avni Usta ile 15 bin civarında vatandaş katıldı.

sultanmurat4Kardeşlik Duygularımızın Yükseldiği Gündür

Ülkemizin dört bir tarafından bugünkü sevincimize ortak olmak için gelen herkese hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayan Dernekpazarı Kaymakamı ve Çaykara Kaymakam vekili Selim Erkovan,” Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Sultanmurat şenliklerinde sizleri ağırlamaktan büyük bir mutluluk ve kıvanç duyuyoruz. Sultanmurat şenlikleri sadece bir şenlik olmasının ötesinde birliğimizin ve beraberliğimizin pekiştiği, kardeşlik duygularımızın yükseldiği çok anlamlı bir gündür. Bu Sevinçli gününüzde başta organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum,”dedi.

Dernekpazarı belediye Başkanı Dr. Mehmet Âşık yaptığı kısa konuşmada, Sultanmurat şenliklerinin tarihi ve geçmişten gelen bir eğlence olduğunu ifade ederek, Şenlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.

1111Sahne Şenlendi

Sunuculuğunu Efsane Ali tarafından yapılan şenliğe sırasıyla sanatçılardan, Enes Yıldırım, Soner Şahin, Dursun Yılmaz, Sedat Keskin, Kerim Aydın, Sinan Sami, Yakup Atalay, Cengiz Selimoğlu, Mehmet Tak, Zeynep Birinci, Seyfettin Çakıral, sahne alarak söyledikleri birbirinden güzel türkülerle etkinlik alanını dolduran binlerce kişi zaman zaman gelen sis ve soğuk havaya rağmen hiç durmadan horon oynayarak doyasıya eğlendi.

Akşama kadar devam eden Yayla Şenliği olaysız bir şekilde sona erdi.

Haber&Foto: Ahmet Balcı

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?