• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

“SÜMELA’NIN ŞİFRESİ 3: CÜNYOR TEMEL” VİZYONA GİRDİ

Karadeniz filmi Sümela’nın Şifresi’nin devam filmi olan ‘Cünyor Temel’ vizyona girdi. Film için Trabzon’da çok özel bir gala yapıldı.Yerli sinemanın sıklıkla kullandığı Karadeniz Mizahı’nın başarılı temsillerinden olan Sümela’nın Şifresi’nin devam filmi olan Cünyor Temel vizyona girdi.

Karadeniz efsanesi “Sümela’nın Şifresi 3: Cünyor Temel”’ için Trabzon’da bir de gala yapıldı. Çekimlerin gerçekleştiği Karadeniz’e iade-i ziyaret yapam filmin oyuncuları, Trabzon’la hem hasret giderdi.

Galaya filmin yönetmeni Adem Kılıç, senaristi Yılmaz Okumuş ve oyuncular Çetin Altay, Salih Kalyon, Eren Hacısalihoğlu, Buket Çelik, Ruhi Sarı, Timur Ölkebaş, Seymen Aydın, Hidayet Erdinç ve Yeşim Alıç katıldı.

Basınla bir araya gelip eğlenceli bir sohbet gerçekleştiren ekip, filmde kullandıkları Karadeniz usulü otomobil “Lazmobil”i de tanıttı. Oyuncular bu sıradışı arabayla sırayla Trabzon turu yaptı. “Lazmobil”le dolaşmak için sıraya giren oyuncuların eğlenceli anları objektiflere yansıdı.

Film ekibi, Trabzon Forum AVM’de sinemaseverle buluşmadan önce Davut Güloğlu, fuaye alanını saatler öncesinden dolduran kalabalığı şarkılarıyla coşturdu. Filmde de bir müteahhiti canlandıran Güloğlu : “Çok güzel ve eğlenceli bir sinema filmi çektik, özellikle tüm Karadeniz’i kahkaha atmak için bu filme bekliyorum” dedi.

Ardından sahneye çıkan film ekibi tüm Trabzonlulara her şey için teşekkür ettikten sonra hep birlikte sosyal medyada fenomen olan Hızır Acil’in (Hızır Atalay) Merhaba Ben (Dünya Döneyi) şarkısını seslendirdi. Sonrasında filmi galaya katılan davetlilerle birlikte izlemek için salona geçen oyuncular sinema keyfinden önce bir de pasta kesti.
Baştan sona kahkahalarla izlenen “Sümela’nın Şifresi 3: Cünyor Temel” finalde alkış yağmuruna tutuldu.

Yapımcılığını TAFF ve Üçgen Yapımevi’nin üstlendiği film Türkiye genelinde 257 sinema salonunda izleyicileriyle buluştu.

İşte Filmin Fragmanı

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?