• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM FİLM FESTİVALİ SONA ERDİ

Aralarında Trabzon ve Hopa’nın da olduğu ve 11 merkezde aynı anda gerçekleştirilen Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali sona erdi.


syff1Türkiye’ye yayılan sürdürülebilir Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali (SYFF), belgesellerin gücünden faydalanarak sürdürülebilir bir yaşam için kültürel değişime katkı vermek amacıyla izleyicilerle buluştu. Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali bu yıl Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi’nin “Siz de Yapabilirsiniz” çağrısına kulak veren yerel ekiplerle işbirliği yaparak sürdürülebilir bir yaşamın mümkün olduğunu anlatan belgeselleri Türkiye’nin dört bir yanındaki izleyicilere ulaştırdı.

Festival 7-8-9 Kasım’da Trabzon’da Hüseyin Kazaz Kültür Merkezinde, Hopa’da ise AÇÜ Hopa İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Festival İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Çanakkale Diyarbakır, İzmir ve Bodrum’da eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

SYFF izleyicisine ilham ve güç veren, sorunlar karşısında bir şeyler yapabileceğini hissettiren filmlerle dolu bir program sundu. Seçkisindeki 20 film ile gündemdeki olumsuz olayların bombardımanı sırasında bize ulaşmayan, dünyanın farklı köşelerinden çözüm barındıran gerçek hikâyeler sunan festivalin 2014 seçkisinde sosyal girişimcilik hikâyeleri öne çıktı.

Festivalde enerjiden sağlığa, gıdadan barınmaya, yaşamın her alanında sürdürülebilirlik ele alındı.

Festivalin Karadeniz ayağının olduğu Trabzon ve Hopa’daki gösterimlerde ilgi gördü

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?