• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

03 Kasım 2014

SURVİVOR HASAN KİTAP YAZDI

Aslen Rizeli olan ve Survivor yarışmasıyla tanınan Hasan Yalnızoğlu ‘Öğrenilmiş Duygular’ adlı kitabıyla sevenleriyle buluştu.


survivorhasankitap2Aslen Rize Fındıklı’lı olan çok yönlü sanatçı Hasan Yalnızoğlu ‘Öğrenilmiş Duygular’ adlı kitabıyla sevenleriyle buluştu.

Destek Yayınları’ndan çıkan kitapta kişisel gelişim üzerine deneyimlerini paylaşan Yalnızoğlu, “Güç, cesaret, disiplin, istikrar, neşe ve mutluluk genetik miraslar değildir. İyi duygular da tıpkı olumsuz duygular gibi sonradan öğrenilir” diyor.

Yaşam deneyimlerini paylaşan Hasan Yalnızoğlu, kitabında başarının sırlarını anlatırken, sporun yararlarından mizahın iyileştirici gücüne, diyet programlarından ‘Öğrenilmiş Duygular’a yolculuk yaptırıyor!

Yalnızoğlu’nun yalın bir dille kaleme aldığı kitapta sanatçı, ailesiyle anılarından, Anadolu Ateşi’nde baş dansçılığa yükselmesine, Survivor macerasından, oyunculuk kariyerinde elde ettiği başarının sırlarına yer verirken; Mustafa Kemal Atatürk, Peyami Safa, Yahya Kemal Beyatlı, Zülfü Livaneli, Özdemir Asaf, Aziz Nesin, Yaşar Kemal gibi önemli şahsiyet ve yazarların özlü sözlerine de yer veriyor.

Değişimin önemine dikkat çeken Yalnızoğlu, “Değişim Rüzgarları”ndan bahsederken, Peyami Safa’nın “Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır… Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır… “ ünlü sözünü hatırlatıyor…

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?