• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

TAHSİN TERZİ’NİN 20.SANAT YILI

Karadeniz’in ünlü kemençe virtüözü Tahsin Terzi 20. sanat yılını dev sanatçıların katılımı ile Haliç Kongre Merkezindeki etkinlikle kutladı.


TahsinTerziGecesi-1


Patikaa.com / Haber Merkezi


TahsinTerziGecesi-3Haliç Kongre Merkezinde Karadeniz rüzgârı esti. Kemençe virtüözü Tahsin Terzi’nin  20.sanat yılı kutlandı. Kemençeyi insanlara sevdiren Karadenizli sanatçı birbirinden önemli isimlerin katıldığı sanat gecesiyle onurlandırıldı.

Trabzon Dernekleri Federasyonu’nun Meslek Grupları Buluşmaları çerçevesinde “Yaşayan Değerlerimize Sahip Çıkıyoruz” sloganıyla Karadenizli sanatçı Hülya Polat’ın öncülüğünde Karadeniz müziğine hizmet vermiş birçok ünlü sanatçının katılımıyla ‘Tahsin Terzi 20.Sanat Yılı Gecesi’ Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.

Geceye; Cengiz Kurtoğlu, İsmail Türüt, Hülya Polat, Resul Dindar, Apolas Lermi, Onay Şahin, Sinan Yılmaz, Ayşenur Kolivar, İlknur Yakupoğlu, Selim Bölükbaşı gibi birçok Karadenizli sanatçıda katıldı.

Gecede bir konuşma yapan Trabzon Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Demir “TDF olarak bir farklılığı ortaya koymak istedik. Sanatçılarımızı sadece öldükten sonra anmayalım, hak ettikleri değeri zamanında vererek onları yaşarken onurlandırmak daha anlamlı olacaktır. Bu nedenle böylesine güzel ve de anlamlı organizasyonu gerçekleştirdik.” dedi.

TahsinTerziGecesi-2‘Tahsin Terzi 20.Sanat Yılı Gecesi’ birbirinden güzel Karadeniz türküleri eşliğinde oynan horonlarla tamamlandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?