• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

TAMER GÜNAYDIN’DAN ‘TİMYA’LIK ALBÜM

17 yıldır müzik sektöründe yer alan tamer günaydın ilk solo albümünü çıkardı. ‘Timya’ adını verdiği albüm için 2 yıldır çalışma yapan genç sançtı farklı sesi ve sound’u ile dikkat çekiyor.


Tamer Günaydın ALBÜM-1


Patikaa.com / Haber Merkezi


Karadeniz müzik dünyası yep yeni bir albüme merhaba dedi. Aslen Artvin Arhavili olan Tamer Günaydın, Timya (Karadeniz) adını verdiği albümüyle müzikseverlerle buluştu.

17 yıldır müzik sektöründe yer alan genç sanatçının ‘Timya’ aynı zamanda ilk solo albümü olma özelliğini taşıyor. Günaydın daha önce “Karadeniz’e Kalan 2” adlı albümde “Orapa” adlı türküyü de seslendirmişti.

Türk sanat müziği şarkılarını çok iyi okumasıyla da tanınan Günaydın, bu özelliğini Karadeniz türküleriyle de adeta harmanladı. Albüm; farklı ses ve soundlarıyla dikkat çekiyor.

9 türkünün yer aldığı albümde Tamer Günaydın’a ait 3 eser yer alıyor. Yanluzluk, Şişur Tulumu Şişur ve Mupoda So Bidare adlı türkülerin söz ve müziği sanatçıya ait. Diğer türküler ise anonim.

Lazcanın günümüzde unutulmaya yüz tutulması sanatçıyı da rahatsız ediyor. Bu nedenle de albüme 3 adet Lazca türkü koyup, dilin yaşaması için kültürel katı yapmış.

Günaydın albümde yer alan türküler için klipler de çekecek. Genç sanatçı klip için hazırlıklara da başladı.

Bu arada ilk albümüne Timya (Karadeniz) ismini veren sanatçı, bundan sonraki albümlerinde ön isim yine ‘Timya’ olacak şekilde çıkaracak. Timya’nın kelime anlamı ise; az bulunan şey demek.

Tamer Günaydın ALBÜM-3İşte Albümdeki Türküler;
Atabari – potpori
Avliz Skaniz Gedgin
Avuztozi Mulun
Cilvenoy – Potpori
Mupoda So Bidare
Nina Nino
Sigarami Yandururum
Şişur Tulumu Şişur
Yanluzluk

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?