• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

TANINMIŞ İSİMLER, TECRÜBELERİNİ ARTVİN’DE KONUŞTURDU

Gençlik ve Spor Bakanlığı, “Tecrübe Konuşuyor Projesi” kapsamında dünya güreş şampiyonu Taha Akyol, ünlü sanatçı Murat Kekili ile ünlü spor spikeri Erdoğan Arıkan’ı Artvin’de gençlerle buluşturdu.


ArtvindeTercübeKonuştu2Gençlik ve Spor Bakanlığınca Ali Nihat Gökyiğit Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Tecrübe Konuşuyor Projesi” etkinliğine, Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çelik, Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Hasan Davulcu, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Bahattin Yetim, bazı daire amirleri, vatandaşlar ile çok sayıda üniversite öğrencisi katıldı.

Etkinliğin açılışında bir konuşma yapan Artvin Valisi Kemal Cirit, “Tecrübe konuşuyor. İşte karşımızdakiler yaşlanmış şahıslar değil, bilakis hem genç hem de başarıyı yakalamış ve ülkemizin kıymet verdiği kimseler. Kendilerini Artvin’de ağırlamaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum.

ArtvindeTercübeKonuştu3Tabi tecrübe önemli bir veri. Ve çok pahalı… İşte onun için bizler başarılı olan hatta marka değeri yüksek ürünler yetiştiren girişimcilik ve yenilikçilik ruhunu ortaya çıkaran ve lider özellikleri ile mesleğinin zirvesindekilerin tecrübelerinden gençlerimizi yararlandırmak arzusunda olduğumuzu ifade etmek isteriz. Bu anlamda, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza teşekkür ederim.

Sevgili gençler, tecrübe pahalı elde edilen bir kıymet. Fakat başkalarının tecrübelerinden yararlanarak hedeflere ulaşmak pahalı değil. Yeniden yeniden keşif çalışmalarına devam etmeyeceğimize göre başarı ve mesleğinin zirvesindekilerin tecrübesi de bizim için oldukça kıymetli. Yani bugün aslında başarıyı konuşacağız. Başarı yolundaki çabayı gayreti alın terini yeteneği konuşacağız. Rol-model olarak seçilen kişi fikir veya görselleri değerlendireceğiz. Hayal etmeyi konuşacağız. Ve marka değerinin ülkemizdeki önemini konuşacağız.

Kıymetli Arkadaşlar, günümüzde sınırlar kalktı. Komşuluk ilişkilerimiz değişti. Dijital çağın en büyük getirisi internet ortamında bilgi akışını bir Meksikalıdan, bir Rusyalı’dan ABD’liden alır olduk. Bilgi toplumu çağı dediğimiz bir dönemi en hızlı yaşayan bir çağda bulunmaktayız.

ArtvindeTercübeKonuştu4Ekonomik, siyasi ve coğrafi sınırlar neredeyse bu anlamda ortadan kalkmış durumda. Dijital çağın gençleri olarak sizler bizlerden daha şanslısınız. Bizim bilgisayar teknolojisi ile tanışmamız üniversiteye hatta mesleğe girdiğimizde ancak mümkün olabildi. Ama sizler bugün ilköğretime bile başlamadan tanışıyor ve kullanıyorsunuz.

Dünya büyük bir rekabeti yaşıyor. Bu rekabet ortamında başarıyı siz gençlerle sağlayacağız. Yenilikçi, inovatif, araştıran girişimci bir nesille soran sorgulayan bir gençlikle bunu başaracağız.

Bir kere kamu-özel sektörün bugün bir vizyon hedefi varsa sizlerinde kişisel olarak bir vizyonunuz ve gerçekleştireceğiniz bir hedefiniz olmalı. Onun için de öğrenmeye açık, değişim benimsemiş ve gelişime odaklanmış olmanız gerekir. Cesur ve özgüvenli olmalısınız. Ve yeteneğinizi ve kendinize inanın ve güvenin.

Ülkemiz genç nüfusa sahip. Bakınız ülkemiz nüfusunun yaklaşık % 20’si genç. Şu an içerisinde bulunduğunuz salonunun % 90’ını genç nüfus oluşturuyor. Dolayısıyla bizler gençlerimiz için ne yapsak azdır. Bizler için rol model olacak misafirlerimizi ne kadar ağırlasak az. Dolayısıyla bu organizasyonu bu amaç doğrultusunda sizlerin huzuruna getiren ve emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyor ve kutluyorum. Değerli misafirlerimizi “Hoşgeldiniz” diyor ve başarılar diliyorum. “ dedi.

ArtvindeTercübeKonuştu5Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Hasan Davulcu ise, “Bakanlığımız yaz aylarında gençlik kamplarımızda 35 bine yakın gencimizi ağırladı. Bununlar beraber gençlik merkezlerimiz bir yılda yaklaşık 780 bin gence ulaşıyor. Ülke nüfusumuzun % 20’sini gençlerimizin oluşturduğunu varsayarsak bu rakamlar çok büyük rakamlar gibi gözükmeyebilir. Bakanlık olarak illerimizde sporcularımızla, sanatçılarımızla ve gençlerimizle bir arada bulunmaya karar verdik. Projemizi Artvin’den başlatıyoruz. “Tecrübe Konuşuyor” projemizde aralarında rol-model olabilecek, gençlere örnek olabilecek, ülkemizin sanat, spor, edebiyat, köşe yazarları, sinema, tiyatro dünyasının ünlü ve örnek isimlerini gençlerle buluşturmayı amaçladık. Bizlere ev sahipliği yapan başta Artvin Valimiz Sayın Kemal Cirit olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ise, Artvin’in sosyal sportif faaliyetlerle yakın zamandaki turizm faaliyetleriyle özlediğimiz ve layık olduğu yere kısa zamanda geleceğine inandığını söyledi.

“Tecrübe Konuşuyor” Projesinin startının Artvin ilinden verilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kocatepe, kendisininde bir güreşçi olduğunu anımsatarak son dünya şampiyonu Taha Akyol’un ülkemizinin çok değerli, model bir sporcusu olduğunu ifade etti.

Kocatepe konuşmasında; “Sanatçı Murat Kekili çağdaş, filozof, düşünür bir kardeşimizdir. Erdoğan Arıkan Türk sporunun duayenleri arasında, belki en önde gelenlerinden bir tanesidir. Arıkan, Borçka ilçemizin eniştesidir. Ben misafirlerimizi ilimizde görmekten oldukça mutlu oldum. Bizlere bu akşam tecrübelerini aktaracaklar. Kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

ArtvindeTercübeKonuştu6Programın sunuculuğunu Erdoğan Arıkan’ın yaptığı etkinlikte, gençlerin gelecekleri için daha doğru adımlar atabilmeleri ve müreffeh bir neslin yetiştirilmesi amacıyla başlatılan “Tecrübe Konuşuyor Projesi” kapsamında gençler, tanınmış isimlerin yaşam hikayelerini ve öğütlerini dinledi.

Konuşmaların ardından etkinliğe katkılarından dolayı Vali Cirit, konukları Akyol, Kekili ve Arıkan’a yöreye özgü ahşap maket serender ev ile plaket takdim etti.

Etkinliğin son bölümünde ise ünlü sanatçı Murat Kekili mini bir konser verdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?