• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

TARİHİ TEKEL DEPO BİNASI MÜZE OLACAK

Artvin şehir merkezinde bulunan tarihi tekel depo binası “Dünle Bugün Arasındaki Bağı Güçlendirme Projesi” kapsamında müzeye deönüştürülecek.


TekelBinasıMüzeOluyor2Artvin Valisi Kemal Cirit, restore edilerek müze haline dönüştürülecek tarihi tekel deposu binasında incelemelerde bulundu.

Artvin il merkezi Çarşı Mahallede bulunan tarihi binayı yerinde inceleyen Vali Cirit, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş’ten çalışmalar hakkında bildi aldı.

Artvin Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Artvin İl Özel İdaresi’nin Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Desteği ile ortaklaşa başlatmış olduğu “Dünle Bugün Arasındaki Bağı Güçlendirme Projesi” kapsamında, yıllarca tekel depo binası olarak hizmet veren tescilli tarihi binası restore edilerek Artvin’in ilk müzesi haline dönüştürülüyor.

TekelBinasıMüzeOluyor3D.O.K.A. dan 358.362,93 TL destek almaya hak kazanan projeye, Artvin İl Özel İdaresince 145.119,07 TL katkı sağlandı. İlk etapta, restorasyonda uygulanacak olan projelerin çizimi ve ilgili Bölge Koruma Kuruluna onaylatılması işi 39.195.16 TL’ye ihale edilerek gerçekleştirildi.

Onaylı projeler doğrultusunda restorasyon uygulamalarının yaptırılması amacıyla belli istekliler arasında yapılan ihale, dün gerçekleştirildi. 475.485,060 TL’ye ihale edilen işin tamamlanma süresi ise 250 gün olarak belirlendi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?