• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

TDT’DEN TURNE HAZIRLIĞI

Trabzon Devlet Tiyatrosu komşu illerde sahnelenecek oyun için turne hazırlığında.


IMG_8249
Tek istekleri parkta güzel bir gün geçirmek olan Arthur ve Olivia’nın trajikomik öyküsünü anlatan Trabzon Devlet Tiyatrosu’nun 2013-2014 sezonunun oyunu olan Kieran LYNN’nin yazdığı, Kuvvet Yurdakul’un yönettiği “Park Güzel Bir Gün” oyunu ile Samsun- Ordu turnesiyle tiyatro severler ile buluşacak. 

Trabzon Devlet Tiyatrosu oyuncularından Birkan Görgün, Fatih Topçuoğlu, Sinem Ersu, Selin Poyraz, Taha Mataracı’nın  rol aldığı oyun Samsun ve Ordu’da 17-23 Kasım 2014 tarihlerinde sahnelenecek.

Oyunun çevirisini Yeşim Gökçe, ışık tasarımını Nihat Bahar, dekorunu Murat Gülmez, kostümlerini Funda Çebi ve müziklerini Fatih Veli Ölmez tarafından düzenlenirken oyun, tek istekleri parkta güzel bir gün geçirmek olan Arthur ve Olivia’nın trajikomik öyküsünü sunuyor.

“Rulet” Trabzon’da Sahnede

Tiyatroda ayrıca Sivas Devlet Tiyatrosu sanatçılarından Nesimi Kaygusuz yönettiği, Kosta Kortidis’in yazdığı, Ceyhun Gen, Fatih Topçuoğlu ve Ahmet Uzuner rol aldığı “Rulet” adlı oyun Trabzon’da sahnelenmeye devam ediyor.

Oyun, 1943 yılının mart ayında Stalingrad’ın doğu bölgesinde Rus kontrolünde bulunan ve Alman savaş esirlerinin yer aldığı küçük bir tutukevinde geçen olayları anlatıyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?